Portugal alt ei vea

Mis toimub koroonaaegses Algarves, Euroopa turistide Mekas? Mele Pesti reisis novembris Portugali ja peatus pikemalt just selles piirkonnas.

Novembri teine pool 2020. Faro lennujaam Portugali lõunarannikul, värav Algarvesse, ühte Euroopa populaarsemasse turismipiirkonda. Kell on neli pärastlõunal ja lennujaama kõrge ruumikas aatrium, kus tavaliselt tungleb tuhandeid rändureid, on hüljatud. Siin on vaikne kui katakombis. Pilk saabuvate ja lahkuvate lendude tabloole reedab tühjuse põhjuse: Ryanairi lend Berliini kell 18.00 ja... ongi tänaseks kõik.

Samasugune apokalüptiline meeleolu ilmneb ka maanteel A2, mis ühendab lõunaranniku linna Albufeirat pealinna Lissaboniga. Kolmetunnise sõidu vältel võib sel kuuerealisel täiuslikult siledal kiirteel kohata paari veoautot, mis veavad usinalt kaupa pealinna või sealt ära; vahel harva möödub kummide vingudes mõni üksildane ohtralt kiirust ületav sõiduauto. Ja taas vaikus. Üksiku motomatkaja meeli ülendavad vaid perifeerses nägemisulatuses mööda vupsavad maalilised oliivisalud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga