Pildid Pisa kandist

Et jõuda Itaalia ilmselt kuulsaimasse maakonda Toscanasse, oli seni kõige ratsionaalsem lennata Tallinnast Milanosse või Roomasse. Sel suvel aga viib Finnair sind Helsingi kaudu otse Toscana südamesse – Pisa linna. Siit leiad kolm soovitust, kuhu sealt edasi sõita, kui kuulus viltune torn on juba üle vaadatud.

San Gimignano

Naljatamisi Toscana Manhattaniks kutsutavat linnakest ei saa ühegi teisega segi ajada isegi kaugustest – kuulsad keskaegsed tornid ei jäta mingit eksimisruumi. Osa neist on säilinud paremini ja teised mitte nii hästi, aga tolleaegsete kaupmeeste ja linnakodanike „kellel on suurem”-võistlusest jutustavad need seniajani. Kauni ülevaate linnast endast ja ümbritsevast kuppeljast maastikust saate, kui ronite linna südames asuvasse kellatorni. San Gimignano linnake on nii eriline, et UNESCO on selle lisanud ka oma maailmapärandi nimistusse.

Lucca

Kuulsusrikka ajalooga linnriik, mille 4,2 km pikkuse müüri sisse mahub uskumatu arv kauneid kirikuid, paleesid ning romantiline Torre Guingi katusepark, mida tuleks kindlasti külastada just nimelt õhtul, kui kogu linn on valgustatud. Siin on ka Piazza Anfiteatro – Vana-Rooma amfiteatri müüride siseküljele on ehitatud elumajad, nende keskele moodustub kaunis sõõrjas väljak. Kui lukkeesid (Lucchesi – lukkalased) õhtuvärskuses linnaväljakutele kogunevad, tasub turistilgi istuda näiteks Piazza San Michelel. Välja tullakse peredega, lõõgastuma ja omavahel suhtlema ning nautima, kuidas elu linnas lihtsalt kulgeb.

Portofino

Kui Toscana kuulsamatele vaatamisväärsustele on ring peale tehtud, tasub võtta suund mööda rannikut üles Portofino poole. Esiteks avanevad mereäärset teed mööda sõites iga uue kurvi tagant nii ilusad vaated, et peate kilomeetri kohta vähemalt paar ahhetamispeatust tegema. Teiseks jäävad teele La Spezia ja Cinque Terre, millele võiks omaette pildiloo pühendada. Ja Portofino ise – no sellele maalilisele sadamale ei leidu maa peal võrdset.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *