Pidu pilvede all

Iga kahe aasta tagant vuravad Ida-Prantsusmaale, omaaegsele Ameerika sõjaväelennuväljale Chambley’s Prantsusmaal, sajad järelhaagistega autod. Tullakse kõikjalt üle Euroopa, aga ka kaugemalt, et siirduda maailma suurimale kuumaõhupallide festivalile – Lorraine Mondial Hot-Air Balloon Festival –, mis toimus sel suvel juba 12. korda.

Selleaastase ürituse märksõnaks olidki pilved, tuul ja jahe ilm. Vaatamata sellele toimus kokku 15 õhupallide ühisstarti. Festival kestis kokku 9 imelist päeva, kuid näis kui kestvusala. Igal hommikul ja õhtul kogunesid meeskonnad briifingule, kuumaõhupallid pandi valmis ja ... minek! Kõik koos ... lausa mitmesaja õhupalliga koos! Veider oli viibida keset stardiplatsi ja näha, kuidas su ümber kerkivad mõne- kümne minutiga majasuurused õhupallid, lendavad üles – taevasse –, jättes sind uskmatuna neile järele vaatama.

Üldise ilulemise kõrval on üritusel ka suurem mõte: püstitada maailmarekord õhupallide ühisstardis. Õnneks nii ka läks. Uus rekord läks ajalukku kui suurimaarvuline õhupallide ühislähe – ühekorraga läks lendu kokku 343 kuumaõhupalli! Olgu öeldud, et vaid mõni päev enne rekordit viibis kohapeal üle 400 meeskonna, kuid ilm segas vahele nende rekordiüritusele. Küllap siis järgmisel korral!

Andres Tarto

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *