Peedu Kass – mägironimisest jazzini

Kui hinnatud jazzmuusik Peedu Kass haaras lugemiseks Jon Krakaueri raamatu „Hõredasse õhku“, poleks ta osanud arvatagi, et armastusest kirjanduse vastu kasvab välja suhe mägironimisega. Nüüdseks on värvikad reisid viinud teda Euroopa ja Jaapani kõige kõrgematesse tippudesse, pakkudes kordumatuid elamusi ning eneseületusi. Mägironimise intrigeerivast olemusest, seiklusrikastest elamustest ning nende mõjust loovtööle Peeduga räägimegi.

Oled roninud Euroopa kõrgeimasse punkti, Mont Blanci tippu, kuid eri sorti retki oled ette võtnud veelgi. Millal ja kust said mägironimise pisiku?

Selliste asjadega on sageli nii, et seda ühte täpset hetke on raske välja nuputada. Mulle meeldivad seikluslikud proovikivid, mis algul näivad ehk veidi võimatud. Mind käivitab mõte eneseületusest ja hirmude seljatamisest. Ühel hetkel sattusin lugema Jon Krakaueri raamatut „Hõredasse õhku“, mis on naljakal kombel pannud paljusid mägede poole piiluma. Naljakal kombel seetõttu, et see raamat kirjeldab üht kuulsamat tragöödiat Everestil, kus kõik kisub viltu, paljud hukkuvad, ning mõjub omamoodi isegi manitsevalt inimlikule uljaspäisusele ja materdab kommertslikku seiklusturismi.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga