Orest Kormašovi reisihetked

Reisimine ja oma koduuksest kaugemale jääva maailma avastamine on suuremale osale inimestest põnev tegevus. See on suurepärane võimalus vahetada igapäevarutiin välja uue, hoopis teistmoodi reisirutiini vastu. Mõnel pikemal reisil võivad üllatused ja ebareeglipärane elu ka lausa rutiiniks muutuda.

Selle aasta jaanuari-veebruaris võis Haus Galeriis näha Orest Kormašovi näitust "Hetk", kus eksponeeritud teosed valmisid värskete Itaalia reisimuljete põhjal.

Kunstnikepaar Jaana ja Orest Kormašov pakkisid eelmise aasta sügise saabudes oma auto reisivalmis ja lahkusid Eestist, sõites sooja ilma kannul, kuni jõudsid Lõuna-Itaaliasse Basilicata maakonda, kus veetsid pea kuu aega. Sellel reisil oli mitu õnnelikult kokkusattunud ajendit. Esmalt pidi Orest Kormašov Itaaliast ära tooma oma isa Nikolai Kormašovi näituse, mis ringles seal juba 2012. aastast. Teiseks oli ta mõni aasta tagasi olnud sealkandis kohaliku metseeni poolt korraldatud maalilaagris ning mälestus ilusatest vaadetest ja muretust elust, kus ainsaks kohustuseks oli hommikul ärgata, minna välja ja maalida, lausa nõudis kordamist, samuti tahtis ta abikaasa Jaanale näidata sealseid paiku. Kolmas mõjuv põhjus oli kohapeal elav hea sõber, kes Oresti ja Jaanat juba ammu pikisilmi külla ootas ja neil oma majades elada lasi.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga