Omapead Yucatànis

Yucatànist leiad maiade imetlusväärse pärandi, iidsed templid ja koopad ning nendega kaasnevad lõputud legendid. Peeter Kuus seikles omapäi poolsaarel ning toob välja hulga soovitusi, mida tasub sealkandis avastada. Muide, enne reisi on hea teha endale selgeks mõned hispaaniakeelsed väljendid, sest kohalikud muid keeli ei mõista.

Yucatàn on kõige väiksema kuritegevusega ala kogu Kariibi piirkonnas. Põhjusena on välja toodud, et poolsaar oli muust Mehhikost sisuliselt eraldatud kuni eelmise sajandi keskpaigani, mil ehitati välja teedevõrk, mis seda ala muu riigiga ühendama hakkas ja nii jõudis ka kuritegevus sinna väiksemas mahus ja tunduvalt hiljem. Võõral on seda ehk raske märgata, kuid ka inimesed pidid sealkandis olema toredamad kui mujal üsnagi suures Mehhikos. Mainimisväärne hulk elanikke peavad end maiade järglasteks ja räägivad oma keelt.

Hiline teedeehitus tagas selle, et maanteed on enamasti tõesti heas korras, kuid mis ei tähenda veel, et kõik teed oleks ideaalselt läbitavad. Kui on plaanis omal jõul liikuda, tasuks auto võtta kohe saabudes, näiteks Cancúni lennujaamast, ning kindlasti mõne rahvusvahelise keti kaudu, kuna need pakuvad korralikumaid autosid. Ilma pikalt kaalumata tuleks võtta paraku üsna kallis nullvastutusega kindlustus. Optimaalseks kuluks auto rentimisel võiks olla sada eurot päeva kohta. Ja kui ei plaani piirduda vaid Cancúniga, ei soovita valida kõige pisemat ehk siis odavaimat sõiduvahendit.

Maiade templid ja püramiidid

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga