Narva luugivaatlustuur

Andres Siplane annab põneva ülevaate Narva linna kanalisatsioonikaevude luukidest, mis viivad meid üllatavate avastusteni ajaloo keerdkäikudes.

Praeguste reisipiirangute juures saab positiivseks pidada seda, et inimesed on sunnitud ümber defineerima ja uuesti mõtestama oma rännukihku. Täitsa vabalt võib juhtuda, et hakatakse pöörama tähelepanu millelegi sellisele, mis on kogu aeg meie nina all olnud. Näiteks kanalisatsioonikaevude luukidele. Need võivad viia meid nii ajas kui ka ruumis üsna ootamatutesse kohtadesse.

Tegelikult üldse mitte ootamatult, vaid üsna loogiliselt on üks põnevamaid linnu kanalisatsioonikaevuluukide vaatlemiseks Narva. Võib öelda ka seda, et tänu Kreenholmi manufaktuurile on Narva kirjutanud end Eesti reovete äravoolu korraldamisel päris rammusate tähtedega ajalukku. Muidugi kui nüüd detailides täpne olla, siis olid tsaariajal Kreenholm ja Narva eraldi kubermangudes ning kanalisatsioon (koos luukidega) oli Kreenholmis olemas päris mitukümmend aastat Narvast varem.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga