Naistest ja reisimisest ehk naisena reisimisest

Kohtasin neid kahte esimest korda aastal 2018, kui nad ilmusid välja Laose džunglist. Nokkmütsid tagurpidi peas, higised, väsinud, õnnelikud. Tuli välja, et tütarlapsed on kroonilised seiklejad ja maailmarändurid ning meie sõprus oli vältimatu. Olen alati tahtnud üksinda rändavate naisterahvaste käest paari spetsiifilist asja küsida, aga pole ette tulnud sobivat hetke. Leidsin endale nüüd pandeemia käigus aega, et aru pärida. Raske oli selliste rändurite käest vastuseid saada, sest telefoni- ja internetiühenduse puudumine on nende elustiiliga käsikäes kõndiv nähtus. Lõpuks see siiski õnnestus.

Iga kord, kui teiega ühendust võtan, olete te erinevas kohas. Küll eri maal, küll mõlemad ühel maal, aga eri külades või linnades. See ajab segadusse! Miks te ei püsi paigal, ei ole abielus ega kasvata näiteks viit last?

Gemeldi (Naerab.): See on tõsi, et ma liigun kohutavalt palju ringi. Aga pane tähele, et see ei ole minu elus alati nii olnud. Olin kunagi abielus ning hoolitsesin kasutütre eest, kellesse ma suhtusin nagu enda tütresse. Mul oli ka mitu töökohta.

Yamilesi: Selles pole midagi halba käia üheksast viieni tööl ja kasvatada kasvõi viit last! Igaühel meist on erinevad huvid ja inimeste eluetapid on samuti erinevad. Pidev reisimine ei olegi kõigile sobilik. Mina isiklikult teadsin juba väga noorest peast kindlalt, et tahan kogeda võimalikult palju eri kultuure, õppida midagi välismaal, külastada ilusaid ja puutumatuid paiku maailmas. Reisimine ei seisne ju ainult kohtades, mida sa näed, ja tegevustes, mida sa reisil teed. Mis teeb reisimisest väärtusliku ja selle mõtestab, on inimesed, keda sa teel kohtad, ja need uued inimestevahelised sidemed, mis sa lood.

Sa küsid, miks mina paigal ei püsi – reisimine ehk liikumine on minu elu vast kõige olulisem osa ning see kujundab minust minu ja ehitab üles minu maailmapildi. Kunagi oli mul palju töökohti – olin suhtekorraldaja meediamaailmas. Töötasin kaheksa tundi päevas. Inimesed küsisid tihti, miks ma isegi sel ajal nii palju reisin ja kuidas ma seda endale lubada saan. No näiteks kui töötasin uudistekanalile, siis rabasin ka nädalavahetustel ja pühade ajal. Niimoodi teenisin lisaraha ja kohe, kui piisav kopikas oli taskus, jooksin mõnele kolm nädalat kestvale reisile.

Aastaks 2015 olin kogunud piisavalt palju raha, et jätta maha püsitöökoht ja hakata teostama oma suurimat unistust: nii palju maailmas ringi rännata, kui saab.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga