Nädalavahetus Budapestis

Pikaks nädalavahetuseks on hea mõte reisida Ungari pealinna Budapesti, kus saab mitmekesiselt aega veeta, kultuuriprogrammi kõrvale vürtsikat guljašisuppi ning jahedast valgest veinist ja soodaveest valmistatud fröccs’i nautida ning miks mitte ka linnalähedastel matkaradadel matkata või jalgrattaga sõita. Siiri Erm-Nairismägi annab häid näpunäiteid, kuidas ajaloolisest linnast kõige paremini ülevaadet saada.

Budapest on tuhandeaastase Ungari riigi pealinn, mis tekkis 1873. aastal kolme Doonau kaldal asetseva linna – Pesti, Buda ja Óbuda – ühendamisel. Ungarlaste endi suus kõlab linna nimi Budapešt ja jõgi Duna. Rohkem kui 1,75 miljoni elanikuga linna jagab kaheks läbi selle südame voolav Euroopa Liidu suurim jõgi Doonau, mis jätab läänekaldale mägise Buda ning idasse lauge Pesti linnaosad.

Kuna linn on suur, tasub sinnaminejal teada, et orienteerumiseks ei piisa vaid tänavanime ning majanumbri tundmisest. Tarvis on teada ka linnaosa numbrit, mida ühtekokku on kakskümmend kolm. Vastasel korral võib kergesti juhtuda, et leiate end mõne armastatud kirjandustegelase (näiteks Ungari 1848. aasta revolutsiooni vabadusvõitlejast luuletaja Petőfi) või poliitiku (samade sündmustega seotud Kossuth) järgi nimetatud tänavalt hoopis teisest linnajaost, kui arvanud olite.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga