Myanmar – elu pärast riigipööret

2021. aastal toimus vaid kümme aastat demokraatiat nautida saanud Myanmaris sõjaväeline riigipööre. Sellest, milline on igapäevaelu sõjaväelise korraga riigis, räägivad meile 2022. aastal Myanmari kolinud ameeriklane David ning kohalik abiõpetaja Mona. Enda pärisnime turvalisuse huvides kumbki avalikustada ei soovi.

Meeleheitel inimesed

David, kes on varem elanud kolm aastat Tais, töötab Myanmaris rahvusvahelises koolis inglise keele õpetajana. Davidi sõnul on Myanmar võrreldes Taiga oluliselt konservatiivsem ja traditsioonilisem riik, natuke nagu ajas tagasi reisimine. Leidub palju täielikult isemajandavaid isoleeritud külasid, riietutakse konservatiivselt ning näiteks nahahoolduses on levinud traditsioonilised meetodid. USA reisiinfo lehel on Myanmari kohta suur punane hoiatus „riiki mitte reisida“, kuid Davidit see ei kõigutanud: „Kooli töötajad ütlesid, et olukord on hea, ja ma usaldasin neid. Hetkel peangi otsustama, kas pärast kaheaastase lepingu lõppemist uus leping allkirjastada.”

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *