Müütide raginal läbi Iraani

Et kõik ausalt ja algusest ära rääkida, tuleb alustada veidi kaugemalt. Tegelikult ei olnud Iraan meie reisikavas sugugi mitte esimene valik. Kuna kohad, kuhu Eestist kohale saab sõita, hakkavad vaikselt otsa saama, võtsime plaani juba ammu kummitanud ja lummanud Aafrika. Sõida vaid läbi Euroopa kohale ja kuku matkama.

Plaanide kohaselt oleksime sõitnud mööda läänekallast alla nii kaua, kuni Carnet’ puudumise tõttu enam edasi ei oleks lastud. Siis oleks autod sinna jätnud ning järgmisel aastal juba koos kõigi vajalike paberitega edasi lõunasse kütnud.

Paraku sekkus aga saatus ning pärast viimast Tšukotkal käimist jäi Raidi auto sinna maha ja jõudis koju alles sügise alguseks. Selle aja peale oli ka meie Aafrika veidi ebasõbralikumaks muutunud ning me otsustasime võtta järgmise põneva sihtpunkti – Iraani. Ja mitte ainult.

Reisi esialgse plaani kohaselt pidime sõitma läbi Venemaa, Georgia, Armeenia ja Iraani aastavahetuseks Dubaisse ning seejärel naaberriiki Omaani, et sealt siis väikese kondamise järel taas üle Pärsia lahe Iraani naasta. Kahjuks sai aga ühel hetkel selgeks, et meile ei anta kahekordse sisenemisega Iraani viisat, mille tõttu kustutasime kaks kaugemat sihtpunkti oma selletalvisest reisikavast. Üle lahe oleks küll saanud, ent tagasi Iraani poleks meid enam lastud ning siis oleks tagasisõiduteele taas hulk ebasõbralikke riike jäänud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga