MOSAMBIIK – kiiret pole kuhugi!

Kristel Nõlvak elas koos perega kuus aastat Mosambiigi pealinnas Maputos. Kristel annab GO Reisiajakirja lugejale häid soovitusi, millal ja kuhu Mosambiigis reisida. Üks on kindel – mosambiiklastele meeldib suhelda ja muretu ellusuhtumine on siin tavaks.

Üks Eesti veebiportaal annab nõu, et sobivaim aeg Mosambiiki reisimiseks on maist novembrini, kuna siis on mõnusalt soe ja kuiv aeg. Pärast kuut aastat Mosambiigis elamist ütlen ma, et ärge te sel ajal küll minge – külm on! Põhjapoolsetes provintsides annab ehk varba vette panna, aga lõuna pool ükski normaalne inimene aprilli lõpust oktoobrini ujuma ei lähe. Peale mõne hullu turisti või ujumisspordifanaatiku.

Niinimetatud kuival aastaajal ( juba mainitud aprillist-maist novembrini) võib öine temperatuur langeda 10 plusskraadini ja päevane hädine 24 plusskraadi ei jõua suurt midagi üles soojendada. 24 kraadi Eesti parasvöötmes ja 24 kraadi Mosambiigi troopikas on kaks ise asja. Kohalikud kutsuvad kuiva perioodi muuseas konkreetselt talveks. Kogu ülejäänud aeg on suvi.

Kõige parem oleks sättida oma reis vahetult enne turismihordide (põhiliselt Lõuna-Aafrika Vabariigist) saabumist novembrisse või aega, mil nad on just lahkunud ehk veebruari-märtsi. Siis on veel mõistlikud hinnad ja mõnus troopiline soojus.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga