Montanita ehk väike küngas

Kristjan Jekimov on maailmarändur, kes elanud ja töötanud Norra fjordides, õppinud Inglismaal, lõpetanud magistriõpingud Hollandis Utrechti ülikoolis, jalutanud erinevates Euroopa riikides ja nüüd jõudnud oma reisiteel Ladina-Ameerikasse, täpsemalt Montanitasse, ühte erilise õhkkonnaga kalurikülla Edela-Ecuadoris, kuhu paljud rändurid on otsustanud millegipärast pikemalt peatuma jääda.

Esimene hetk, kui ma õhtul bussist välja astusin, selja taga umbes 12 tundi umbset sõitu, tervitas mind malbe ookeanituul, jõuline tänavatoidulõhn ning kirev kohalike ja turistide galerii. Montanita haaras mind otse sealt bussist ja pole veel tegelikult lahti lasknud. Siia on kerge tulla ja lihtne ennast unustada.

Väike künkake

Ecuadoris ekseldes kuuled tihti, kuidas erinevad rändurid räägivad Montanitast. Osa on seal juba käinud, mõni alles plaanib minna, kuid see on alati kõigi radadel. On natuke pentsik, et riigis, kus asuvad Amazonase vihmamets, Galápagose saared, Andide kõrgmäestik, on populaarseimate sihtkohtade nimistusse surunud ennast ka väike surfiküla Vaikse ookeani kaldal. Montanita on kaluriküla, surfigurude sihtpunkt, raugematu peoala, aga samas ka vaikne kohake, kus paljud rändurid otsustavad korraks aja maha võtta ja paikseks jääda.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga