Monopurjetaja Uku Randmaa – ihuüksi maailmapallile tiir peale

Üle-eelmise aasta septembri keskpaigas lahkus elupõline purjetaja Uku Randmaa kodumaalt, et kirjutada ennast esimese eestlasena ajalukku, kes rännanud ihuüksi meritsi ümber maailmapalli.

Korjanud Iirimaalt endale kaaslaseks 43 jalase Hanse 430 purjeka, seilas Uku Iiri merest Roheneeme saartele Mindelo sadamasse, kust 9. detsembril kell 13.06 alustas oma retke, tõestamaks, et maailmapall on ümmargune.

„Nüüd olen teel. Teele minek on alati nostalgiline, nii nagu tulemine on täis uudishimu. Hetkel olen veel Santo Antonio varjus. Suurt lainet ei ole. Kui välja saan, pöördub tuul rohkem küljele ja laine hakkab peale käima. Õues on nii soe, et või sulaks hetkega. Võtan kurssi Barbadosele. Järgmise viie päeva prognoos on hea. Mis edasi – seda ei tea keegi, aga lootma peab,“ seisab Uku blogisissekandes.

Täpselt 400 päeva hiljem, 12. Jaanuaril 2012, viskas Uku oma 43 jalaese purjeka pardalt otsad taaskord Mindelo sadamakai külge.

„Hommikul kell seitse otsad kinni Mindelo jahtklubi kais. Ära tegin! Maakera on siiski ümmargune! Logi näitab, et selle jahiga olen sõitnud 31419 miili. Kahe poole aastaga! Neid miile on olnud igasuguseid. Küll ilusate päikese loojangute, kaunite tähisööde, pikkade, igatsust täis päevade ja karvaste tormidega. Külastanud olen rohkem kui 113 sadamat erinevatel maamuna poolkeradel ja ookeanidel. Nüüd olen siin. Nüüd on see tehtud. Mu hing on rahul,“ lõpetab Uku Randmaa oma viimase blogipostituse ümberpallitiirust.

Küsi Ukult luba ning loe monopurjetaja ümber palli seilamiset lähemalt mehe blogist: www.uku1.eu.

Pikemat usutlust monopurjetaja Uku Randmaaga loe aga Go Reisiajakirja aprillinumbrist. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *