Miks rändate üksinda mööda maailma?

GO Reisiajakiri uuris oma kaasautoritelt, miks nad on otsustanud maailmas üksinda ringi seigelda ning mida nad soovitavad neile, kes tahaksid samasuguse rännaku ette võtta.

EDITH SOOSAAR | lõpetanud TTÜ-s ookeanifüüsika eriala

Sobiva reisikaaslase leidmine on keeruline. Isegi hea sõbraga võib reisides ja stressiolukorras kergesti tülli minna. Üksi reisimine annab vabaduse teha plaane vastavalt soovidele. Üksi olles on reisijad rohkem avatud uutele tutvustele.

Miinuseks on kulukus. Hotellitoad on enamasti (peaaegu) sama hinnaga ühele kui kahele inimesele. Samuti on riike, kus üksi reisival naisterahval tuleb rohkem tülitamist välja kannatada. Plussid – rohkem avatud ümbritsevate inimestega vestlust algatama. Vabadus teha ise oma plaane.

Olen üksi rännanud läbi enamiku Euroopast, lisaks Kanada, USA ja nüüd Kagu-Aasia. Veendunud aeglaselt-reisijana eelistan ringitormamise asemel kuu või paar uues asukohas elada.

Teistele annan järgmise soovituse: võta reisil olles aega iseenda jaoks. Kui tahad olla „laisk“, siis vahel olegi. See on sinu aeg ja sinu elu. Proovi uusi asju ja vestle  inimestega. Ka koos reisides tasub olla julgem aja eraldi planeerimises. Pärast on hoopis toredam muljeid vahetada kui tunda, et oleksid pigem tahtnud midagi muud teha.

KRISTJAN JEKIMOV | õppinud TÜ-s semiootikat ja lõpetanud Utrechtis uue meedia magistriõpingud

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga