Miami Beach

Modell ja laulja Eha Urbsalu selgitab, miks Miami Beach on nii kuulus.

Alates 1980. aastatest on Miami Beach olnud maailma filmitegijate huviorbiidis kui uusrikaste, narkodiilerite ja teiste allilma tegelaste meka. Kes ei mäletaks TV-seriaali “Miami Vice” ja filmi “Scarface”.

Kõige sellega kaasnes ka GLAMOUR. Ja nii saigi 1990ndail Miami Beachist maailma kuumim reklaami- ja modellinduse linn. Saksa, briti ja paljud teised reklaam- ning muusikavideote tegijad leidsid, et just Miami Beach on see kõige-kõige. Isegi mina osalesin 1990ndatel Miami Beachil seitsmes reklaamfilmis ja paaris muusikavideos. Samuti aitas ranna kuulsusele kaasa ühe suurima moekunstniku Gianni Versace kolimine Miami Beachile. Ja siis, sümboolselt – Versace tapmisest sai alguse moe- maailma Miamist ära kolimine.

See, et moeloojad lahkusid, ei tähendanud aga, et Miami Beachile vähem rahvast tuli, pigem vastupidi. Õitsema hakkas kinnisvaraarendus ja tänaseks on Miami Beachile kerkinud kõrghooneid nagu seeni pärast vihma. Ausalt öeldes on kahju, et endise armsa ookeaniäärse linnakese asemele on kerkinud vaat et mini New York.

Siin on inimesi igast maailma riigist. Miami Beachil saavad kokku Euroopa, Ladina-Ameerika ja Põhja-Ameerika ning sellega on kaasnenud palju erinevaid kunsti- ja muusikasündmusi. Miami Beachile on kolinud isegi Ameerika suurim kunstiüritus “Art Basel”, tuues endaga kaasa 1500 kunstnikku kogu maailmast.

Ja loomulikult ei saa rääkida Miami Beachist ilma ööelu mainimata. Seda tuleb ise kogeda! Miami Beachist on saanud Ameerika Riviera.

Miamis on väga soe ja peale selle ka väga ilus. Pean ütlema, et igal päeval, mille olen veetnud Miami Beachil, on mul mitu korda naeratus näol. Sellises atmosfääris, ilusate palmide ja lillede keskel olemine teeb inimese meeleolu heaks. Ja ookean on seal enamuse aastast soe, mis on minu kui külmavarese jaoks äärmiselt oluline.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *