Metsik ja maitsev võsakulinaaria

Mida maitsvat metsas nälja kustutamiseks valmistada? Hele-Mai Alamaa ja Merle Liivak annavad suurepärast nõu oma rikkalikest kogemustest Eestimaa metsades. Nende hinnangul võibki söögitegemine ise olla eesmärk, miks metsa üldse minna ja süüa kas või puu otsas, kivi taga või jäätunud lauka serval.

Suvi seljataga, aga ilusat ilma nagu polnudki. Mis seal ikka, tuleb lihtsalt harjuda. Kui juba oleme sattunud elama sellisesse maanurka, siis tuleb seda täiel rinnal nautida. Suurlinnades on inimesi, kes pole iial tähti näinud, selle jaoks on lihtsalt kogu aeg liiga valge. Enamik eurooplasi minestab, kui toitu korjatakse otse metsast. See on imelik, šamaanirahva, nõidade ja libahuntide komme. Aga meie naudime seda täiega. Peaasi, õue-õue-õue! Ja tegelikult ei tundugi see ilm enam nii halb kui aknast vaadates.

Mida seal metsas siis teha?

Lapsevanemana teame kõik, kui raske on võsukeste ekraanilembusega rinda pista ja konkureerida. Kui raske on lapsukesi loodusesse meelitada, kui ei terenda päikesepaisteline päev mererannal, paintball või vähemalt rohke lumega mõnus kelgumägi. Muidugi leiab igaüks oma metsasolemise viisi. Kes käib jahil, kes kalal, kes niisama luusimas, jalutamas või orienteerumas, linde vaatlemas või uisutamas. Aga kõht läheb ju kõigil lõpuks tühjaks, see on selge.

Meie enda jaoks on looduses söömisest ja söögivalmistamisest saanud üks suurepärane stressiravim ja hea elu retsept. Kirg on nii suureks paisunud, et tahaks seda kõigiga jagada. Lihtsalt selline uus ja huvitav formaat, mida meie ise oleme mõnu- ja tänutundega viljelenud. Metsaköök, see on kirg ja poeesia, mis ühendab endas kaks ürgset mõõtu naudingut, looduses olemise ilu ja eheda toidu. Jah, tõesti, söögitegemine ise võibki olla eesmärk, miks sinna metsa üldse minnakse. Muidugi ka kõik need jutud, mis söögi kõrvale räägitud saavad.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga