Mesopotaamia igavene linn

Mis juhtub, kui kohtuvad pandeemia ja ramadaan? Silvia Pärmann külastas aprillis Türgis koroonaaegset Mardinit, üht Mesopotaamia vanimat linna.

Mesopotaamia viljakad alad võisid elu anda mitmele tsivilisatsioonile, aga kass, kes lebas mu hotelli uksest paarikümne meetri kaugusel, oli ilma igasuguse kahtluseta surnud. Mardin, üks Mesopotaamia vanemaid linnu, mille peatänava ääres ta nüüd lebas, ei vastanud juba esimesest sekundist alates kirjeldustele, mida olin reisiblogidest lugenud – enamik neist sisaldas nõuandeid, kuidas meeletult elavate ja rahvarohkete südalinnatänavate ja -äride vahelt leida ka mõni vaiksem rahuoaas. Mu takso oli lahkunud, seisin ihuüksi südapäevase ereda päikese käes keset inimtühja tänavat. Türgis pooljumala staatuses oleva kassi rahu polnud keegi juba tükk aega rikkunud, tema pea ümber oli tekkinud putukatest halo, mis korraks ärevalt sumisema lõi, kui oma kohvri üle laiba tõstsin ja hotelli ukseni veeretasin. Kui kohtuvad pandeemia ja ramadaan, võib tulemus linnatänavatel ikka üsna kummaline olla.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga