Medellíni muutuste pöörises

Viimastel aastatel tänu narkoseriaalidele tublisti kuulsust kogunud Medellíni linn üllatab reisijaid oma külalislahkuse ja sõbralikkusega. Colombia suuruselt teisel linnal on keeruline ja äärmiselt konfliktiderohke lähiajalugu, mis on jätnud olulise jälje ka tänapäeva linnapilti. Uurimustöö käigus Medellíni külastanud Maria Lindmäe jagab oma kogemusi selles kontraste täis ülikatoliiklikus linnas.

1994. aastal avaldas Medellinis sündinud kirjanik Fernando Vallejo raamatu „Palgamõrtsukate püha Neitsi”, mis kirjeldab väga värvikalt 1990ndatel Medellinis vohavat kuritegevust. Raamatu pealkirjaga viitas Vallejo palgamõrtsukate tavale usaldada oma saatus Neitsi Maarja kätesse. Kirikus olevat käidud vahetult enne mõrva sooritamist, et paluda sihtimisõnne, ning pärast tapatööd, et paluda pattude eest andeks. Sedasama topeltmoraali illustreerib ka Colombia vanasõna „Kes patustab ja andeks palub, jääb viiki”. Kuigi 1990ndate aastatega võrreldes on elu Medellinis mitu korda turvalisemaks muutunud, on narkokaubandus tahestahtmata jätnud Medellini ajaloole ja olemusele suure jälje.

Gerilja ja paramilitaarliikumiste teke

Paisad ehk Antiookia regiooni elanikud on väga uhked oma tööka ja külalislahke olemuse üle. See tulevat juba 19. sajandi lõpust, kui Antiookia kauplejatest said paljuski tänu kohvioaistandustele ning 20. sajandil kiiresti arenenud tekstiilitööstusele riigi edukaimad ärimehed.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga