Mark Twaini Berliin: Euroopa Chicago!

Armastatud USA kirjanik Mark Twain on praeguseks enim tuntud Tom Sawyeri ja Huckleberry Finni loojana. Ent eluajal teadsid kaasmaalased teda kui vaprat maailmarändurit, kes teenis enamiku oma sissetulekutest rännuraamatutest ja reiside vahel peetud loengutest. Seal rääkis kirjamees põhjaameeriklastele lugusid laiast maa-ilmast, mille tunnistajaks ta võhikuna võõrsil olles sattus. 

Kuna elan ise ajutiselt Berliinis, otsustasin üles otsida Twaini märkmed tema Berliini-talvest ja uurida, kuivõrd erinevad tema muljed 130 aasta tagusest Preisi keisririigi pealinnast 21. sajandi uusberliinlase omadest. Selgus, et mitte eriti.

Mark Twain seilas koos naise, kolme tütre ja teenijannaga New Yorgist üle ookeani aurulaeval „Gascogne“. 30. septembril 1891 maabus perekond Lõuna-Prantsusmaal ning rändas nädala jooksul läbi Prantsusmaa ja Saksamaa Berliini.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga