Marika Tamm – ehtejahil mitu ringi ümber maailma

Ehtebrändi WildWoman looja Marika Tamm reisib sageli ja kaugele, et leida uusi autentseid hõbeehete valmistajaid ning haruldasi ehtekive. Ehted ja reisimine on talle ühtaegu nii kirg kui ka elukutse, aga suurima inspiratsiooniallika ja motivaatorina nimetab ta hoopis naist kui nähtust – õigemini seda, kuidas eri kultuurides naiselikkust nähakse ja käsitletakse.

Mis sinu ellu enne tuli, kas reisimine või ehted?

Nõukogude lapsepõlves oli reisimine sisuliselt tundmatu võõrsõna. Seda mäletan küll, kuidas väikese plikana Tšehhi lõbustuspargis oli hetkeks minu ainus elumõte võita endale roosa kiviga sõrmus, mille sarnaseid kuskil poodides ei müüdud.

Kui nüüd tõsisemalt, tänase elustiili – ehteäri – kontekstis rääkida, siis tuli reisimine ikkagi varem. See oli suisa nii suur unistus, et olen selle täitumise nimel elus kaks suuremat kannapööret teinud.

Esimest korda läksin turvaliselt avaliku sektori töökohalt oma ettevõtet tegema, et teenida piisavalt ja siis reisida nii, et süda lausa paha. Teise suurema muutusena lahkusin sealtsamast ettevõttest ning üleüldse kogu oma hoolikalt punutud mugavast elust siin Eestis – ikka selleks, et päriselt ja pikemalt maailma endale sisse hingata. Sügavam ja tõsisem suhe ehtemaailmaga tekkiski juba maailmas ringi rännates.

Mis siis juhtus? Kuhu su tee viis, millised maad või kultuurid olid põhjuseks, et ehtekultuurist nii vaimustusse sattusid?

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga