Maandu kuhu iganes – langevarjuga Sloveenias

Innhopp annab langevarjurile piiramatud võimalused kogeda ja avastada senitundmatut, sest maandutakse sõna otseses mõttes kuhu iganes – loodusreservaatidesse, liivadüünidele, aga miks mitte ka otse muusikafestivalile või restorani õuele. Kogenud langevarjur Eveli Loorits proovis seda põnevat stiili Sloveenias.

Kuulsin Even Rokne innhopp’i projektist esimest korda detsembris 2016. Even on norrakast langevarjur, kes tegeleb langevarjureiside korraldamisega maailma eri paikadesse – Namiibia, Sloveenia, Seišellid, Island. Kui tavaliselt maanduvad langevarjurid samale lennuväljale, kust nad on lennukiga õhku tõusnud, siis innhopp'i puhul maandutakse tihti kohtadesse, mis esitavad ka väga kogenud langevarjurile tõsise proovikivi. Need on paigad, kuhu keegi pole varem langevarjuga maandunud ning hüppajal on sihtpunkti kohta vaid minimaalne info, mis on turvaliseks maandumiseks vajalik. Even ütleb, et innhopp annab sadu või tuhandeid hüppeid teinud langevarjurile võimaluse tuletada meelde seda tunnet, mis valdas teda elu esimesel langevarjuhüppel. See, et sa ei tea, mis sind ees ootab, muudab kõik meeled eriti teravaks. Adrenaliin avardab tajusid ja meeled võtavad vastu kordades rohkem kui tavalisel langevarjuhüppel.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga