Maailma parim köök!

"- Issi, milles Sina hea oled? - Ei teagi, võib-olla kirjutamises. - Siis Sa olid eelmises elus kirjanik! - Hmm, aga Sina ise? - Arvan, et ma olin eelmises elus mõnuleja... " Jaan Joonatan Kreeka saarte reisi kolmandal päeval aprillis 2018.

Reisist oli möödas kolm päeva, aga isu polnud ikka veel.

Nädal aega tõotasime laevalael hommikukohvi juues, et täna me enam ei söö, sest jaks on otsas. Purjetasime ja ujusime teotahteliselt terve päeva, aga kui otsad õhtul kaisse või poisse said kinnitatud, piisas vaid õige lihtsast tillukesest külatrahterist, kus muhe peremees päeval püütud mereannid letti lõi ja kergelt kihiseva karge koduveini klaasidesse kallas, kui lubadused rõõmuga nurka heideti ja kõik algas otsast peale.

Sõime mõnust ägisedes hommikusi sõnu ja üha uusi lauale ilmuvaid eelroogi ehk „seda vähest, mis pererahval hooajaväliselt kapis-merel-aiamaal juhtus olema”. Ja seda oli nii palju, et pearoogadeni me tavaliselt ei jõudnudki. Või võtsime ühe roa mitme peale lihtsalt selleks, et veel mõnd täiuslikku maitseelamust kogeda. Kindlaks seljataguseks oli teadmine, et Kreeka kööki peetakse õigusega üheks tervislikumaks maailmas.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga