Linnaloodus ootab avastama

Kevad on õige aeg linnalooduse avastamiseks, sel hooajal tasub matkama minna Viikki-Vanhakaupunginlahti looduskaitsealale ning metsiku looduse ja militaarse ajalooga Vallisaarile Soomes või siinsamas Eestis Rocca al Mare promenaadi uuest linnuvaatlustornist linde vaadelda ja Paljassaare uuel laudteel kulgeda.

Paljassaarel olles võib unustada, et asud tegelikult Tallinna linna territooriumil, sest õhutemperatuur kipub olema krõbedam kui asfaldi- ja betoonirohkes linnasüdames, ümberringi on vaikus ja omamoodi metsik loodus nagu kuskil maakohas. Kas Helsingis käies oled kunagi sattunud Viikki-Vanhakaupunginlahti looduskaitsealale? 40-minutilise trammisõidu kaugusel sadamast oled nagu väikses džunglis keset linna, kus kõrkjarägastikus on ka tööpäevadel liikvel üllatavalt palju linnuvaatlejaid, nautimas täiel rinnal selle paiga ja looduse väärtust.

Ajastul, mil üha rohkem inimesi elab linnades, on Homo Urbanus'e jaoks linnakeskkonna elukvaliteet ja võimalus seal loodusega kontakti saada väga tähtis nii vaimse kui füüsilise tervise seisukohast. Londoni linnapea kuulutas välja plaani, et juba aastaks 2019 saab Suurbritannia pealinnast esimene rahvuspark-linn,us kaitstakse ja luuakse juurde rohealasid, veekogusid ja elurikkust neis paikades, mis peale positiivse mõju inimeste tervisele muudavad ka linna atraktiivsemaks, meelitavad juurde investeeringuid ja elavdavad ettevõtlust.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga