Liibanon – islam ja kristlus koos

Draamateatri näitleja ja suur rännumees Christopher Rajaveer kirjutab Liibanonist. Lähis-Ida piirkond oma põneva kultuurilise ja ajaloolise pärandiga on talle suurt huvi pakkunud juba pikema aja vältel.

Mõte minna Liibanoni tiksus peas juba ammu. Olin eelnevalt käinud Jordaanias, Iisraelis ja Palestiinas ning kõik need kolm meeldisid mulle väga. Lähis-Ida regioon oma kultuurilise ja ajaloolise keerukusega on äärmiselt põnev piirkond. 2023. aasta septembris jõudsingi lõpuks Liibanoni, paljude poolt kardetud maale. Karta pole aga vaja, ütleksin etteulatavalt. Samas olen jällegi tagasiulatavalt sunnitud tunnistama, et väga-väga ettevaatlik peab siiski olema – vähem kui kuu aega pärast minu reisi Liibanoni algas Iisraelis ja Palestiinas sõda.

Pärast arvukaid reise olin lõpuks taas riigis, kus tundsin, et olen õiges kohas, araabiakeelne maailm on minu huvi nr 1.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *