Laura Dekker – noorim soolopurjetaja

Nii mõnigi meist unistas lapsena suurtest meredest ja kaugetest maadest. Hoovi õunapuud kehastusid siis kindlusteks ja laevadeks, kass ja koer meeskonnaks. Mõne lapse jaoks aga hoovimängudest ei piisa – hollandlanna Laura Dekker on noorim üksinda ümber maailma purjetanud inimene. Kaheksa-aastaselt tekkinud mõte sai teoks juba pärast 16. sünnipäeva. Uku Püttsepp rääkis Lauraga reisist, väljakutsetest ja Laura Dekkeri nimelise Maailma Purjetamise Sihtasutuse plaanidest.

1978. aastal ehitatud 12,3 meetri pikkune kahemastiline purjekas Guppy andis kapten Laura juhtimisel otsad 21. augustil 2010 Gibraltari väinas. Ligikaudu 50 000 vesist kilomeetrit ja 518 päeva hiljem sildus purjekas ühes tükis Sint Maarteni saarel Kariibidel. Laura loo teeb eriliseks tema raudne sihikindlus. Reisi rahastas ta ise, amortiseerunud purjeka remontis ise ning jõudis merele pärast kümme kuud kestnud kohtuskäimist Hollandi riigi vastu.

Kohtusin Lauraga 31. jaanuaril Tartus, kus ta käis StartupDay ärifestivalil oma reisist ja tulevikuplaanidest rääkimas. Mõni kuu hiljem vestlesime pikemalt GO Reisiajakirja tarbeks.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga