Lääne-Paapua mägedes ja randades

Paapualaste külalislahkus, soojus ja oskus rõõmu tunda elu pisiasjadest on jätnud meisse oma jälje.

Lendame juba teist tundi Uus-Guinea saare kohal ega ole selle aja jooksul näinud ühtegi linna, teed ega asulat. Ainult üks lõputu džungel, millele pakuvad aeg-ajalt vaheldust suured jõed või mäestikud. Need on mu esimesed päevikusse kirjutatud Uus-Guinea saare muljed lennukist, Sulawesi saarelt Lääne-Paapua suurimasse linna Jayapurasse lennates. Selle lõputu roheluse jälgimine paneb fantaasia tööle – tulevad pähe mõtted sellest, kui vähe on sellest saarest endiselt teada, kui palju on siin läbikäimata alasid ning milliseid põnevaid saladusi see loodus endas peita võib.

Lääne-Paapua on Indoneesiale kuuluv osa suurest Uus-Guinea saarest, mis on Gröönimaa järel suuruselt teine saar maailmas. Saart katab üks maailma suurimaid terviklikke vihmametsi, mille raskesti ligipääsetavas keskosas elavatel loodusrahvastel on veel tänapäevani säilinud aastatuhandete vanune elukorraldus ja mõned neist ei ole siiani välismaailmaga kokku puutunud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga