Kus on kvarteli maailma Atlantis?

Eestlane Vahur Lokk elab Gruusias juba seitse aastat ja teeb interneti kaudu tõlketöid, tema tõlkes on ilmunud ligi 40 peamiselt populaarteaduslikku raamatut. Tiit Pruuli kohtus Vahuriga Thbilisis.

Mida peab armastama, et Gruusias elada?

Gruusia, minu eelistatud variandis Kartveelia, on tohutult suur väike maa. Siia ei pea tulema ühe kindla asja või armastuse pärast. Mina armastan metsikuid mägesid ja looduses kolamist, ajalugu ja „vanu kive“. Selle jaoks paremat kohta planeedil vist polegi. Kõrgmäed, vihmametsad, poolkõrb, vulkaanilised platood, arheoloogia algab siin juba Homo sapiens’i eelsest ajast ning kõik see jääb territooriumile, mis idast läände on 450 kilomeetrit (Abhaasiaga koos 600 kilomeetrit) ja põhjast lõunasse veel vähem. Kartveelia on pindalalt poolteist Eestit koos 20% okupeeritud aladega. Ent ikkagi, isegi kui oled siin sündinud, ei jõua kõike läbi käia, mis vaatamist vääriks. Ja Kartveelia on suurepärane baas, kust minna avastama Armeeniat, Türgit, Aserbaidžaani, kunagi jälle ehk ka Iraani ja Põhja-Kaukaasiat.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *