Kuidas valida sooja pesu?

Sooja pesu peamine eesmärk on juhtida kehast eemale niiskust, mis tekib aktiivsel liikumisel. Kui ümber keha on märjad rõivad ning väljas on lisaks külmakraadidele ka lõikav tuul, tekib külmatunne väga kiiresti. Seepärast on väljas töötades, sportides või kõndides vaja kindlasti hoolitseda selle eest, et riietuse esimene kiht ehk soe pesu oleks piisavalt niiskust juhtivast materjalist.

Väljas liikudes on soovitatav riietuda kihiliselt, nii et muutuva ilma või kehalise aktiivsuse korral on võimalik kihte lisada või neist loobuda. Oluline on pöörata tähelepanu kõikide rõivakihtide materjalile – kas nende hingavus, veepidavus, lõige ja kergus vastavad tegevusele, sest ka väga heade omadustega pealisjope võib muutuda kasutuks, kui selle all kanda naha külge kleepuvat ja vett koguvat puuvillast T-särki või umbset jakki.

Sooja pesu pakuvad tänapäeval väga paljud spordi-ja matkarõivaste tootjad. Pesu valmistatakse süsteetilistest materjalidest, kvaliteetsest meriinovillast või isegi töödeldud siidist ning kõigil neil on oma eelised. Võrreldes tavalise puuvillase pesuga juhib sünteetiline, villane või ka siidist sportimiseks valmistatud pesu paremini niiskust keha pinnalt eemale, kuivab märksa kiiremini ning kohaneb kiiremini temperatuurimuutustega. Sünteetilistest kiududest pesu tugevuseks on enamasti omadus kiiresti kuivada, kuid paljud aktiivse liikumise harrastajad eelistavad eriti talvel naturaalset meriinolamba villast valmistatud pesu. Meriinovilla eripära on tavapärasest pikem ja peenem villakiud, mis sisaldab rohkem õhku ning võimaldab seeläbi luua tooteid, mis aitavad reguleerida kehatemperatuuri, nii et külmas kliimas on piisavalt soe ning palavuse korral ei kuumene keha üle. Meriinovill on antibakteriaalsete omadustega, tänu millele ei hakka see ebameeldivalt lõhnama ka mitmepäevasel kandmisel.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga