Kuidas troopikas terveks jääda?

Maailmarändur Edith Soosaar valmistas ennast ette pikemaks Aasia reisiks ning pani kirja kogemused ja Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkushaiguste arsti dr Anu Milli soovitused, mida tasub eksootilises riigis haigestumise vältimiseks ära teha.

Temperatuuri ja päikesega seotud riskid

• Taasta väljahigistatud vedelik ja soolad – kuumas kliimas (eriti kõrbes) on raske aduda, kui suur on vedeliku ja soolade kadu. Kuldreegel, mida järgida: kui sa ei pea tualetis käima vähemalt kahe tunni tagant, siis ei ole sa joonud piisavalt vedelikku.

• Ole varjus – planeeri aktiivsem ringiliikumine varasesse hommikusse või õhtusse.

• Õiged riided – pikad käised, kerged materjalid ja avarad lõiked kaitsevad päikese eest, kuid võimaldavad mugavalt liikuda.

• Pikad ujumisriided – lihtne on unustada, et UV-kiirgus ulatub ka vette. Võta õppust surfaritest, kes kasutavad pikkade käiste ja säärtega ujumisriideid (erinevad neopreenist sukeldumisülikonnast).

• Kanna laia äärega mütsi või kübarat.

• Korralikud UV-kaitsega päikeseprillid ja päikesekaitsekreem. Kasuta kvaliteetseid päikeseprille, ilma UV-kaitseta päikeseprillid teevad su silmadele kasu asemel hoopis kahju.

Söögi ja joogi turvalisus

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga