Kuidas teha oma fotoraamatut?

Fotograaf ja Lumiere fotostuudio asutaja Rene Türk jagab seekord praktilisi teadmisi, kuidas suurest hulgast reisidel kogunenud fotodest üks korralik fotoraamat teha.

Tõsi on, et me kõik pildistame, kui reisime. Uute kogemustega kohtumine lausa ahvatleb vajutama kaamera või telefoni pildistamisnupule. Imelised loodusvaated, õitemered, enneolematu kulinaaria, kohtumised inimestega, armsad kodu- ja metsloomad. Nimekiri on vist lõputu ja polegi vaja küsida, miks. Ikka selleks, et iga pilt annab meile võimaluse rännata hiljem oma mälestustes tagasi, et saaksime sõpradele ja tuttavatele näidata veel avastamata või ammu avastatud kohti, jagada oma elamusi ja õigustatult − meil kõigil on reisil ju kaamera kaasas (kas või telefoni näol). Mida aga nende kaamerates ja telefonides leiduvate reisipiltidega koju jõudes peale hakata? Üks võimalus on, et mitte midagi. Facebookis ja Instagramis on ju pildid jagatud, ise olen rahul ja sõbrad samuti kadedaks tehtud. Kuid olete mõelnud, et ka siit saab sammu edasi minna, tehes näiteks reisist omaenda fotoraamatu.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga