Kuidas naasta reisilt tähenduslike fotodega?

"Kus siin on fotograafia ja mida sa selle pildiga öelda soovid?" küsis mõni aasta tagasi fotograafia õppetooli õppejõud, vaadates järjest fotosid minu meelest imetoredatest paikadest. Seletasin siis pikalt ja laialt, et see on see vaade ja mõtlen seda ja näe, vahvad pilved ja päike loojub ja... "Nojaa, Rene, aga sinu käes on ju fotograafilised tööriistad, neid aga siin eriti kasutatud ei ole."

Samal hetkel mõistsin, et kui pean ise pildil olevat kirjeldama, siis järelikult minu pildid seda iseseisvalt edasi ei anna. Need olid pelgalt faktid, et olen olnud Itaalias Cinque Terre matkaradadel, Portugalis Lagoa de Albufeira laguunis surfamas või Mehhikos maanteid „mõõtmas“, kuid lugu sellest, kuidas lõhnavad tsitruspuud, milliseid maitseelamusi kogesin või kuidas viimased päikesekiired kutsusid naasma rannaliivadele, neis piltides siiski ei olnud.

See küsimus on mind enim aidanud edasi liikuda oma igapäevases fotograafitöös ning juhatanud kätte niidiotsad eristuvaks ja tähenduslikuks pildikeeleks.

Reisimine on võimas õpetaja

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga