Kui palju plaanite sel hooajal vee peal olla?

 

JAAN TÄTTE, Vilsandlane

Väikesaare elanikuna tuleb laevatataval hooajal harva ette päeva, kui ei pea merele minema. Aga lõbusõitudest on plaanis pärast jaanipäeva oma purjekal teha igasuvine merematk – kaks nädalat Soome saarestikus. Septembris hooaja lõpetamiseks hulkuda ümber Saaremaa ja Hiiumaa. Vahel küsin endalt, kas see kaks nädalat merel tasub ära kõike seda jama ja vaeva ja kulusid, mida üks purjeka ülalpidamine nõuab ja vastus on – tasub ikka, see aitab paremini talve üle elada.

MEELIS SAARLAID, jääpurjetaja

Olen sadamate mees ja suvisel ajal merele suurt ei pääsegi. Minu meresõit on põhiliselt sadamate akvatooriumi piires. Võtame vastu külalisaluseid, vajaduse korral juhendame ja abistame neid sildumisel.

Purjekaga tahaksin külastada Kolka sadamat Kuramaa rannas. See on Roomassaare sadamale kõige lähem koht, kus Lätimaal silduda. Seal on kenad inimesed, liivarannad, männimetsad ja läti õlu.

Tegelikult tahaksin purjetada novembris, detsembris ja siis juba kuskil ookeanil.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga