Kui palju plaanite sel hooajal vee peal olla?

 

JAAN TÄTTE, Vilsandlane

Väikesaare elanikuna tuleb laevatataval hooajal harva ette päeva, kui ei pea merele minema. Aga lõbusõitudest on plaanis pärast jaanipäeva oma purjekal teha igasuvine merematk – kaks nädalat Soome saarestikus. Septembris hooaja lõpetamiseks hulkuda ümber Saaremaa ja Hiiumaa. Vahel küsin endalt, kas see kaks nädalat merel tasub ära kõike seda jama ja vaeva ja kulusid, mida üks purjeka ülalpidamine nõuab ja vastus on – tasub ikka, see aitab paremini talve üle elada.

MEELIS SAARLAID, jääpurjetaja

Olen sadamate mees ja suvisel ajal merele suurt ei pääsegi. Minu meresõit on põhiliselt sadamate akvatooriumi piires. Võtame vastu külalisaluseid, vajaduse korral juhendame ja abistame neid sildumisel.

Purjekaga tahaksin külastada Kolka sadamat Kuramaa rannas. See on Roomassaare sadamale kõige lähem koht, kus Lätimaal silduda. Seal on kenad inimesed, liivarannad, männimetsad ja läti õlu.

Tegelikult tahaksin purjetada novembris, detsembris ja siis juba kuskil ookeanil.

VELLO MÄSS, allveearheoloog, SA Meremuuseumi teadur

Loodan väga, et sellel suvel õnnestub teha täiendav ekspeditsioon Tallinna lahel asuvale vana laeva vrakile, mille Eesti Merevägi 2015. aasta sügisel avastas. Tõstsime sealt tuukrite abiga üles väga unikaalseid 16. sajandist pärinevaid anumaid. Sel suvel soovime väga oma uuringutega jätkata ning peame hetkel läbirääkimisi Muinsuskaitseametiga. See leid on kogu Põhja-Euroopa kontekstis väga unikaalne, Euroopa arheoloogid on sügavalt imestunud, et Tallinna lahest midagi sellist leiti.

TIIT RIISALO, Vabariigi Presidendi Kantselei direktor, Eesti Meister avamerepurjetamises

Ikka niipalju, kui amet võimaldab. Sooviksin kindlasti osaleda 60. Muhu väina regatil, mis seekord pakub päris suurel hulgal purjetamislusti, kulgedes Haapsalust Riiga. Kuna on folkboodi klassi 75 aasta juubel, siis on kindlasti tavapärasest pidulikum ka Gold Cup ehk selle klassi maailmameistrivõistlused, mis leiavad aset Taanis Kertemindes. Ka sellest on unistus osa võtta ja seal seilata.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *