Kui pakiraamist jääb väheseks…

Jalgrattasõidule või -matkale saab hõlpsasti kaasa võtta nii väikesed lapsed kui ka kogu vajaliku varustuse. Väikelaste vedamiseks on olemas mugavad lastekärud. Varustuse transportimiseks kasutatakse jalgrattakot- tide kõrval üha enam matkakärusid ehk treilereid.

Varustuse vedamise kärud

Kärusid on peamiselt kahte tüüpi: ühe- ja kaherattalised. Kärude olulisemateks eelisteks rattakottide ees on suurem kandevõime ja madalam raskuskese, mis mõjutavad otseselt ratta juhitavust.

Kaherattaliste treilerite (Croozer Travel, Croozer Cargo) praktilisus väljendub eriti matkadel, kus tuleb ette sagedasi vahepeatusi, mil käru tasakaalu pärast muret tundma ei pea. Kogu varustus on kergesti ratta küljest lahti ühendatav. Käru kandevõime ulatub koguni 45 kiloni. Õhutakistus on võrreldav rattakottide kasutamisega.

Kitsal rajal, konarlikul teel või pikkadel matkadel tuleb esile üherattaliste ning vedrustusega kärude eelis (BOB Yak, BOB Ibex). Nende kärude kandevõime on 32 kg, neid iseloomustab hea aerodünaamika.

Samas tuleb arvestada, et kärudega on keerulisem toimetada rongis või lennukis.

Toodetega on võimalik tutvuda kodulehel www.tervisesport.eu

Lapsed kaasa ja rattaga sõitma

Kiire elutempo juures on aja oskuslik kasutamine ülioluline. Kanada ettevõte Chariot Carriers on aktiivsetele lastega peredele ajapuuduse leevenduseks loonud lahenduse, mille teostus on 15 aasta jooksul tõstetud muljetavaldavale tasemele. Chariot Carriers tooted võimaldavad muretult koos väikelastega tervisesporti harrastada.

Seni on enamik lastega rattureid kasutanud üheskoos sõitmiseks rattatoole. Viimastel aastatel on hakanud ka siinkandis rattateedele ilmuma jalgrattakärud. Kumba valida, kas rattatool või -käru?

Rattatooli kasuks räägib võimalus sõita ka väga kitsal metsarajal, kus võib ette tulla rohkelt juurikaid ja muid takistusi, mille ületamine on laiema käruga kindlasti ebamugavam.

Jalgrattakäru eelised rattatooli ees on kindlasti turvalisus, pikk kasutusiga (ca. 6-7 aastat), mitme lapse sõidutamise võimalus. Kärus on lapsel hubane, ta saab kaasa võtta oma lemmikmänguasjad või teha väikese uinaku värskes õhus. Sõita saab mõnusasti nii soojas, külmas, kuivas kui märjas – lapsele säilib igal juhul mugav olemine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *