KROONIKA

Maikuus täitub matkatarvetekauplusel MatkaSport 15. tegevusaasta, selle aja jooksul on sellest ettevõtmisest välja kasvanud midagi enamat kui pelgalt matkatarvete müük.

Võtke lapsed matkale kaasa!

„Kui aus olla, siis meil ei olnud kunagi plaanis luua ettevõtet, vaid soovisime pakkuda oma matkafännidest sõpradele, tuttavatele ja matkakorraldajatele head varustust, mida tol ajal polnud Eestis üldse saada,” selgitavad Anneli ja Tarmo Mere, kaupluseketi asutajad. Anneli korraldas ka ise koos perega nii jalgsi- kui ka süstamatkasid ning teadis hästi, et kehv varustus ja valesti valitud rõivad võivad rikkuda ka kõige paremini organiseeritud matka. „Metsas võib iga ilmaga midagi ette võtta, aga selleks peavad olema õiged vahendid,” ütleb ta.

Matkakorraldajana on tal rohkesti tulnud kokku puutuda inimestega, kes tulevad külma ilmaga matkale liiga kergete rõivastega, tassivad palavaga kaasas koormavat rõivavaru või valivad suusamatkale sobimatud suusad. „Need inimesed on siis ise hädas ja rikuvad ära ka teiste inimeste matkaelamuse,” nendib Anneli.

Kirgliku matkaja Andres Karu sõnul näeb perekond Mere liikmeid sageli näiteks rabas, Karula veskil, matkajuhtide kokkutulekutel, Võhandu jõel ja Pamiiri mägedes. „Sest nad on ennekõike matkajad,” iseloomustab Karu.

Anneli Mere on südameasjaks võtnud lastesse matkapisiku süstimise. „Lastel on vaja teada, kuidas leida teed metsast välja, mida metsas teha ja et metsa ei tasu karta,” räägib Anneli. „Matk on tõeline elukool. Olen näinud seda nii oma kui ka sõprade laste pealt – nad õpivad matkal üksteisega arvestama ja teisi aitama, ning nii huvitav kui see ka pole, matkal ei ole vaja lapsi isegi nii väga kantseldada, kuidagi vaistlikult õpivad nad õigesti käituma, suurem õpetab väiksemat, üksteist kutsutakse korrale ja lõpuks toimib kõik justkui iseenesest.”

Anneli julgustab kõiki pereinimesi kindlasti matkama koos lastega, sest see pole pooltki nii keeruline kui paistab ning on lõppkokkuvõttes üks kõige enam perekonda liitev ja vähekulukas vaba aja veetmise viis. Tänu Anneli entusiasmile on nii mõnegi kooli kehalise kasvatuse õpetaja võtnud lapsed linnaekskursiooni asemel kaasa põnevale õppematkale rappa või metsa.

Tänaseks on MatkaSport kasvanud viie kaupluse ja hulgimüügiosakonnaga ettevõtteks, mille arendamises löövad kaasa ka Merede pere kolm last ning hulgaliselt loodusesõpradest töötajaid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *