KROONIKA

Lahkus Go Reisi ajakirja kaasautor Hardo Aasmäe (1951–2014)

Geograaf Toomas Kümmel meenutab sõpra ja kolleegi:

„Hardo Aasmäe oli minu jaoks tõelise maateadlase võrdkuju. Oma tohutute teadmistega maailma loodus- ja inimgeograafiast paigutus ta ühte ritta Edgar Kanti, Endel Varepi ja Jaan Eilartiga. Targa inimese seltsis on alati hea olla, eriti kui selline inimene on sinu kõrval Podlaasia soodes, Górny Śląski tööstusmaastikul, Mekongi deltas või Kaukasuse peaaheliku all Pankiisi orus. Kõikjal leidis Hardo mängleva kergusega seosed kohaliku looduse ja kultuuri ning globaalse maailma vahel. Ta jääb ikka minu silmis inimeseks, kes võib ükskõik missuguses maailma urruaugus kohalikult giidilt küsida küsimuse, mida see ei tea või mille peale pole ta tulnud.”

Tõus Mount Vinsonile!

Andras kaasik tõusis 15. jaanuaril Antarktika kõrgeimale tipule Mount Vinsonile, seeläbi on ta tõusnud kõigi seitsme kontinendi kõrgeimatele tippudele. 2004 Kilimanjaro, 2006 Aconcagua, 2007 Puncak Jaya ehk Carstenzi püramiid, 2008 Elbrus, 2009 Denali, 2011 Džomolungma, 2015 Mount Vinson. Seitse kontinenti? Kooliõpikus on ju mandreid kuus? Ingliskeelne maailm eristab Aasiat ja Euroopat eraldi kontinentidena, mitte Euraasiana.

Andras Kaasikust sai teine eestlane Alar Siku järel, kes on kontinentide kõrgeimatele tippudele tõusnud. Andras, võta vastu Go õnnitlused ülesnäidatud sihikindluse eest ja soovitame järgmiseks ette võtta kontinentide kõrguselt teised tipud!

Go Reisiajakiri

Eestlane Dakari rallil!

Sellel aastal lõpetas Mart Meeru Lõuna-Ameerikas toimunud Dakari ralli mootorrataste arvestuses 38. kohaga, eelmisel aastal sai Meeru 40. koha. Meeru on esimene eestlane, kes on Dakari ralli läbinud teistkordselt. Õnnitleme!

GO Reisiajakiri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *