Kroonika

80 päevaga ümber maailma

Üle maailma pöörduvad reisijad taas järjest rohkem rongide poole ning nõudlus kogu valdkonnas kiirrongide, luksuslike „maakruiiside“ ning pikkade päeva- ja öörongide järele suureneb. Paljudes riikides ületavad rongireisid nüüd 2019. aasta taset – see on märksa kiirem elavnemine, kui eksperdid prognoosisid.

Hea uudis luksusrongide austajatele on 2024. aasta lõpus see, et nad võivad nüüd rongidega maailmale tiiru peale teha. Ülim rongireis hõlmab nelja kontinenti, 13 riiki ja seitset luksusrongi ning reis kestab kokku 80 päeva.

Reisifirma Railbookers on koostanud märkimisväärse uue reisikava, mis liidab oma programmi seitse maailma kõige ikoonilisemat rongi: Rocky Mountaineer Kanadas, Belmond Royal Scotsman, Venice Simplon-Orient Express, Golden Eagle Danube Express Kesk-Euroopas, Maharajahs’ Express Indias, Rovos Rail Lõuna-Aafrikas ning nimekirja lõpetab Kagu-Aasia luksuslikum rong, hiljuti taaselustatud Eastern & Oriental Express.

Reisijad, kes teevad kaasa reisi kõik 80 päeva, peavad rahakotti kergendama vähemalt 119 599 dollari võrra. Reis algab Vancouverist 28. augustil ning jätkab rohkem kui kahekümnes Euroopa linnas, Indias, Lõuna-Aafrikas ja Malaisias, liikudes lõpliku sihtkoha poole Singapuris.

Hotellide, lendude, pagasi transportimise, enamiku söökide ja rongidelt tehtavate väljasõitude eest hoolitsevad reisikorraldajad, jättes teile vabaduse vaid lõõgastuda ning nautida oma elu kõige vägevamat reisi ümber maailma.

Allikas: Ben Jones, CNN

***

Juhan Kuusi portreemaailm

Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses saab näha ainulaadset väljapanekut  „Juhan Kuusi portreed. Lähedalt ja isiklikult“, mis keskendub fotograafi varasemale loomingule.

70. sünniaastapäevale pühendatud näitus ja sellega koos ilmunud teine täiendatud trükk raamatust „Juhan Kuus, inimlikkuse mõõt“ sisaldab 37 uut fotot, millest enamikku pole varem avalikult esitletud. Suurem osa neist on valitud Juhani Kuusi loomingu varasemast perioodist, aastatest 1970–1986. Kuus portreteeris Lõuna-Aafrikat ning teda huvitas alati inimene. Fotod pärinevad Juhani isiklikust negatiivide kogust, mida haldab nüüd Juhan Kuusi Fond.

Näitus on avatud 4. maini.

Lähemalt dokfoto.ee

***

Maailma suurim kruiisilaev startis Floridast

Hiljuti alustas oma esimest reisi maailma suurim kruiisilaev, väljudes Miamist Floridas. Alus siirdus seitsmepäevasele reisile Kariibi mere piirkonnas.

365 meetri pikkune Icon of the Seas, millel on 20 tekki, võib mahutada kuni 7600 reisijat. Laeva omanik on Royal Caribbean Group. Turu laevatehases ehitatud Bahama lipu all sõitva laeva ehitamine maksis 2 miljardit dollarit. Laeval on üle 40 restorani, baari ja lounge’i, samuti on alus varustatud seitsme basseiniga.

Suursugusel uudisel on ka varjukülg. Keskkonnakaitsjad hoiatavad, et laeva kütuseks kasutatava vedelgaasi (LNG) pärast võib õhku paiskuda liialt palju kahjulikku metaani. Metaan on „tõhusam“ kasvuhoonegaas kui süsinikdioksiid.

Kruiisitööstus on üks turismi kiiremini kasvavaid sektoreid, kuna noored inimesed on järjest rohkem huvitatud kruiisipuhkustest, märgib rahvusvaheline Cruise Lines International Association. Ülevaate kohaselt andis kruiisitööstus 2021. aastal globaalsesse majandusse 75 miljardit dollarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *