KROONIKA

Erinumber viib Hiiumaale

Hiiumaa Turismiklastri ja GO Reisiajakirja koostöös ilmub Hiiumaad tutvustav erinumber.

„Hiiumaa on üks väga eriline koht, seetõttu on meil GO Reisiajakirja meeskonnaga hea meel kokku panna Hiiumaa erinumber, mille teemavalik tuleb lai ja mitmekülgne. Hiiumaad avavad mitme külje pealt hiidlased, suvehiidlased ja Hiiumaa sõbrad. Toome lugejani saare põnevamad paigad ja matkarajad, tutvustame kohalikku eluolu, toitu ja meelelahutust, aga ka saarega seotud kirjanikke ja kirjandust, kunsti ning arhitektuuri,“ rääkis peatoimetaja Tiit Pruuli. Hiiumaa erinumbri tiraaž on 20 000 eksemplari ja see ilmub aprillis.

***

Näitus "Põrgu Läänemerel" Lennusadamas

Külasta Lennusadamat – sealne näitus „Põrgu Läänemerel. Juminda meretragöödia 1941“ viib külastaja põrgulikku 1941. aastasse.

Juminda miinilahing oli mitu korda ohvriterohkem kui Pearl Harbour või Dunkirk, kuid ometi teatakse sellest traagilisest sündmusest teenimatult vähe. Lennusadama uus näitus „Põrgu Läänemerel“ avab 80 aasta taguse katastroofi sünget tausta, dramaatilisi sündmusi ning sellesse põrgusse sattunud inimeste ja laevade lugusid. Külastaja saab näitusel tutvuda sündmuse ajaloolise taustaga, olla tunnistajaks sündmustele evakuatsiooni eelõhtul ja lahingumöllus ning mõtiskleda tragöödia tänapäevani kestvate järelmõjude üle. Haaravad audiovisuaalsed lahendused kasutavad ära Lennusadama põnevaid ruumilisi võimalusi.

Loe lähemalt meremuuseum.ee

***

Näitus “Nansen”

Tallinna Ülikooli Akadeemilises Raamatukogus avati näitus suurest polaaruurijast Fridtjof Nansenist. Norra saatkonna poolt Eestisse toodud näitus tutvustab nii Nanseni erakordseid Arktika-retki kui ka tema hilisemat tegevust filantroobi ja diplomaadina, mil ta korraldas sadade tuhandete sõjavangide naasmist kodumaale pärast esimest maailmasõda, muuhulgas ka läbi Narva, ning miljonite näljahäda leevendamist Venemaal, Ukrainas ja Georgias.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *