KROONIKA

Mõeldes nagu mägi

Suvel tasub seada sammud Fotografiskasse, et saada osa sealsetest näitustest.

„Mõeldes nagu mägi“ on Helen Schmitzi fotonäitus, mis keskendub inimese ja looduse keerukale suhtele. Suuremõõtmeliste fotode kaudu tuuakse vaatajate ette looduse appihüüe ja kritiseeritakse karmilt loodust ekspluateerivat inimtege-vust. Fotograaf töötab suure formaadi ja analoogkaameraga. Ta läheneb loodusele poeetiliselt ning jagab vaatajaga oma mõtisklusi muutuva maailma kohta. Näitus jääb avatuks 19. septembrini.

Praegu virtuaalnäitusena avatud „Valgevene tulevik naiste väega“ annab aimdust Valgevenes toimuvast ning on valminud koostöös Valgevene fotograafe ja visuaalseid kunstnikke koondava platvormiga SHKLO. Nelja kohaliku naisfotograafi Darya Burakina, Iryna Arakhouskaya, Nadia Buzhani ja Volha Shukaila jäädvustused meeleavaldustest toovad vaatajateni ausad, valusad, ebamugavad, aga ka erakordselt inimlikud lood Valgevene naistest, kes vaatamata kohalike võimude jõupingutustele ja vägivallaohule ei ole loobunud unistamast paremast riigist.

www.fotografiska.ee

***

„Admiral Bellingshausen” alustas teekonda Arktikasse

Purjelaev „Admiral Bellingshausen” alustas mai lõpus Sillamäe sadamast teekonda Arktikasse.

Arktika ekspeditsiooni ajal filmitakse populaarteaduslikku filmisarja, tehakse uurimistöid ning võetakse Eesti teadlastele vee- ja pinnaseproove.

„Admiral Bellingshauseni” sihtkohtadeks on Island, Gröönimaa, Fääri saared, Teravmäed ja Norra fjordid. Reis Arktikasse ja tagasi kestab üle kolme kuu. 12-liikmeline laevapere kavatseb Eestisse tagasi jõuda septembris. Avaldame käesolevas ja järgmises GO Reisiajakirja „Seltskonna“ rubriigis fotosid ekspeditsioonilt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *