Märgalad on Eesti looduse uhkus
Eesti Loodusturismi Ühing korraldas veebruari alguses rahvusvahelise märgalade päeva ja Ramsari konventsiooni 50. aastapäeva puhul matkade sarja.
Kokku toimus jaanuari viimasel ja veebruari esimesel nädalavahetusel üle Eesti 50 matka, et inimesed saaksid Eesti looduslikku mitmekesisust nautida. Eesti on märgalade poolest silmatorkavalt rikas riik, kus ligi kolmandik pindalast on kaetud eritüübiliste märgaladega. Peale soode pakuvad meil märgaladena huvi rannikumeri, rannaniidud ja -roostikud ning rannikujärved ja siseveekogud (jõed, järved ja veehoidlad) koos luhaniitudega.
***
Arktika kuu
28. jaanuaril sai alguse Arktika kuu, mis toob fookusesse Arktikaga seotud teemad. Arktika kuu on osa Eesti Arktika Nõukogu vaatlejaks kandideerimist toetavast protsessist.
16. veebruaril toimub Lennusadamas koostöös Eesti Polaarklubiga polaarfoorum, millest tehakse avalik otseülekanne.
27. veebruaril tähistatakse rahvusvahelist jääkaru päeva Loomaaias.
Ka siinses ajakirjanumbris on kaante vahele saanud põnev ülevaade Arktikaga seotud turismi ajaloost, autoriks tuntud Vene teadlane Viktor Bojarski. Järgmises ajakirjanumbris leiab põhjaliku ülevaate Arktikaga seonduvast ning sinna plaanitavast ekspeditsioonist.
***
Ilus talv ahvatleb põnevate loodusmatkadega
Proovi tõukekelgumatka Otepääl, koerarakendimatka või räätsamatka Emajõe-Suursoos.
Otepääl saab unikaalse kogemuse tõukekelgumatkalt! Lausjää korral tõukekelgutatakse järv risti-põiki läbi, muul juhul toimub matk aga lumest lükatud jäärajal. Retkejuhid räägivad põnevaid lugusid loodusest, piirkonna mustvalgest ja värvikirevast elust. Tõukekelgumatk kestab kaks kuni kolm tundi. Selle aja jooksul läbitakse kuni 10 km talveradasid.
Lisainfo: loodusturism.ee
Koerarakendimatkadest loe lähemalt siinsest ajakirjanumbrist.