KROONIKA

Kõigile aerutamishuvilistele matkajatele – 15. Võhandu maraton toimub sügisel

Kevadel eriolukorra tõttu ära jäänud 15. Võhandu maraton toimub seekord 5. septembril Lõuna-Eesti ürglooduses.

Distants on 100 kilomeetrit marsruudil Võru–Võõpsu, ühisstart saab alguse Tamula järvelt kell 7.00. Kõik maratoni lõpetajad saavad endale ainulaadse Võhandu maratoni medali. 2020. aastat võib pidada maratoni väikeseks juubeliks, 15 aastat tagasi toimus esimene 23 paadiga maraton. Praeguseks on maratoni läbinud 6133 inimest: 1013 naist ja 5120 meest kokku 28 riigist.

Lisainfo: vohandumaraton.ee

***

Tuntud ellujääja Bear Gryllsi uut seriaali saab näha viie eestlase osalusel Amazon Prime’i kanalil

14. augustil esilinastub Amazon Prime’is Bear Gryllsi uus sari „World’s Toughest Race“. Sarjas saab näha ka viieliikmelise Eesti meeskonna seiklusi Fidži ülikeerulistes looduslikes tingimustes, kus tuleb läbida 671 kilomeetrit.  

2019. aasta septembris toimus Eco Challenge’i võistlus Fidži saartel Vaikses ookeanis. Bear Grylls ja Mark Burnett produtseerisid kümneosalise Amazon Prime’i originaalsarja filmimiseks tohutu suure võistluse, kus osales 66 kutsutud tiimi 30 riigist. „Meid valiti esindama Eestit. Sari jõuab eetrisse 14. augustil ja oleme seal featured team, kuna meil juhtus üksjagu seiklusi. Võistlus kestis meie jaoks nädal aega ning selle kestel purjetasime ja aerutasime ookeanil ja jõgedel erinevate paatide ning ka näiteks iseehitatud bambusparvega, matkasime päevi läbi mägise-mudase džungli ja metsikute jõekanjonite, sõitsime rattaga mudastel teedel ja kiiretel laskumistel, lisaks hulk köieülesandeid kaljudel – oli väga põnev retk nii looduslikult kui ka kultuuriliselt,“ kirjeldab üks osalejatest Silver Eensaar.

Eestlaste katsumusest tuleb täpsemalt juttu juba järgmises GO Reisiajakirjas.

***

Augustis toimub päikesetõusul soome-ugri müsteerium „Lindude äratamine“

7.–16. augustini esitatakse Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva auks ja tähistamiseks kuus korda soome-ugri müsteeriumit „Lindude äratamine“.

Üritus toimub Tormise sünnikodus Kõrveaial Kuusalu vallas. Lavastus põhineb Veljo Tormise muusikal ja tuulesümfoonial. Etendused algavad päikesetõusuga hommikul kell 5. Lavastajad on Anne Türnpu ja Eva Koldits, laval segakoor Vox Populi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *