KROONIKA

Matkajate ja matkajuhtide kokkutulek

23.–24.11 toimub matkajate hulgas legendaarseks saanud matkajate ja matkajuhtide kokkutulek.

Seekord on kogunemispaigaks valitud Kohtla-Nõmme. Oodata on palju huvitavaid ettekandeid ning traditsiooniliselt kuulutatakse välja aasta matkaja ja aasta matkategelane. Pange kuupäevad kalendrisse kirja!

***

Lennusadamas avati näitus 1944. aasta põgenemisest üle mere

Eesti Meremuuseumi Lennusadama väikeses näitusesaalis avati näitus „1944 – SUUR PÕGENEMINE“, mis on pühendatud 75 aasta möödumisele põgenemisest okupatsiooni eest üle mere läände.

Lennusadama audiovisuaalne näitus „1944 – SUUR PÕGENEMINE“ saatuse trotslikust käekäigust pärib muuhulgas: kas jääda või minna? Ja kui minna, siis kuhu ja kui kauaks? Kui lihtne on hüljata lähedasi ja kodumaad? Mis saab Eestist?

***

Kai kunstikeskus avas uksed!

Uus rahvusvaheline kunstikeskus Kai avas septembris Noblessneris uksed. Keskuses on näha mitu otseselt või kaudselt reisimise ja rändamisega seotud näitust ja filmi.

Kai kunstikeskust juhib Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ning selle rohkem kui saja-aastane kultuuripärandi nimekirja kuuluv endine allveelaevatehase hoone pakub 450 m2 tasemel näituseruumi, kus hakkab toimuma neli põhinäitust aastas.

***

Eesti meistrivõistlused jalgsimatkatehnikas ja jalgrattamatkatehnikas

Sügisel on matkaspordiüritused hooga käima läinud ning mitmel pool Eestis saab ennast proovile panna eri matka aladel.

Laupäeval, 26. oktoobril toimuvad Põlva vallas Mammaste Tervisespordikeskuses Eesti meistrivõistlused jalgrattamatkatehnikas.

Laupäeval, 2. novembril toimuvad Pakri poolsaarel Eesti meistrivõistlused jalgsimatkatehnikas. Võistlused on võistkondlikud.

Lisainfo: info@matkaliit.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *