KROONIKA

Fotografiskas näeb maailmatasemel fotokunsti

Suvel avati Telliskivi Loomelinnaku südames Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskus Fotografiska Tallinn.

Fotografiska Tallinn avas uksed nelja avanäitusega: Jimmy Nelson „Austusavaldus inimkonnale“ (Suurbritannia), Anja Niemi „Rollis“ (Norra), Pentti Sammallahti „Kauge maa“ (Soome) ning Anna-Stina Treumund „Lilli, Reed, Frieda, Sabine, Eha, Malle, Alfred, Rein ja Mari“ (Eesti).

Jimmy Nelsoni näituse kaudu avaneb erakordne võimalus heita pilk rahvastele, hõimudele ja kultuuridele, keda Nelson oma rännakutel pildistab, need on arvult enamasti väikesed ja kadumisohus. Nelsonil on väikerahvastega eriline suhe, sest ta on tänu geoloogist isale kasvanud 7. eluaastani justkui Mowgli, nagu ta ise ütleb.

Koos maailmatasemel fotograafide võrgustikuga on Fotografiska Stockholm korraldanud üle 190 näituse, kus on olnud esindatud nii oma ala tipptegijad, nagu Annie Leibovitz, David La Chapelle, Irving Penn, Helmut Newton, Sarah Moon, Nick Brandt ja Andres Serrano, kui ka uued tärkavad anded fotokunstimaailmas.

***

Belavia avas Tallinnast otseliini Minskisse

Valgevene pealinna toimuvad lennud 76-kohaliste Emraer 175 õhusõidukitega ning lennu pikkuseks on 1 tund ja 15 minutit.

Svisłači jõe kallastel asuv Minsk pakub põnevat segu minevikust ja tänapäevast, ilmaasjata ei ole linnale omistatud ka Euroopa puhtaima linna tiitel, tänavad läigivad puhtusest ning majesteetlik nõukogude arhitektuur vaheldub tänapäevaste läikivate klaasist ja metallist kõrghoonetega, kohaliku köögi tõmbenumbriks on eri sorti draniki ehk kartulipannkoogid ja muidugi kasukas ehk kihiline peedi-heeringasalat.

Lisaks otseühendusele Minskiga avab Belavia selle liini kaudu meie lendajate jaoks olulisi ümberistumisvõimalusi just Vene, Ukraina ja Kasahstani suunal, mis seni on olnud Tallinnast vähem kättesaadavad.

***

Eesti Matkaliit tähistab 30 aasta juubelit

Sel aastal tähistab Eesti Matkaliit 30 aasta juubelit, GO Reisiajakiri soovib heale koostööpartnerile palju õnne!

Eestlased on pikkade traditsioonidega matkarahvas, matkaliidu ridadesse kuuluvad matkajad on nende aastate jooksul ajalugu teinud põnevate matkadega siin- ja sealpool piiri, esmavallutanud puutumatuid mäetippe, seigelnud karmidel ja kaugetel loodusretkedel ning järjepidevalt valinud aasta matkajaid ja matkategelasi. Käesolevas ajakirjanumbris avaldame Ülo Kanguri kronoloogilise ülevaate meie matkarahva tegemistest algusaastatest kuni tänapäevani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *