KROONIKA

Imetabane jäädvustus metstildrist

Sügisese loodusfotokonkursi „Vereta jaht” võitis Indrek Ilometsa foto jõgede ja ojade kallastel tegutsevast pisikesest metstildrist.

Vereta jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Loodusfotovõistluse eesmärk on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

"Olin koos hea veretajahisõbra (on ju tore mõiste!) Priiduga paar tundi õhtust jahti pidanud ning näinud selle aja jooksul kaugelt mõnda lindu ja ühte sokku, kellest sai läbi võsa ka pilt tehtud. See oli kõik, see tähendab peaaegu mitte mingit jahisaaki... Autoga edasi liikudes tõusis aga ühel juba varjulisel metsavaheteel kraaviperve äärest õhku lind ja lendas üle tee puude vahele. Peatasime auto ja kõndisin poolsada meetrit edasi lootuses teda näha. Okste vahel istuv lind laskis kuuldavale lühikesi ärevaid hüüdeid ja minu lähenedes lendas Priidu poole, puu latva.

Kui hakkasin uuesti tagasi liikuma, tuli tiivuline minu suunas ja peatus mõneks hetkeks kraavipervel võsas, kust lendas edasi lähedal oleva kuuse tippu. Sain teha mõne pildi, aga valgust polnud ja pildid jäid udused. Ja tilder (tagantjärele mõtlen, et oskasin isegi liigi ära määrata või tegime seda Priiduga hiljem autos) lendas uuesti mu jahikaaslasele poseerima. Vast viie-kuue minuti pärast, kui mõtlesin lahkuda, tuli linnuke tagasi kuuse latva, mille taha oli päike suunanud ilusa taustavalguse. Sain teha paarkümmend pilti, kuid teravad olid vaid mõned, sest kiiruga autost väljudes olin unustanud monopodi kaasa haarata. Jäädvustatud pilt ei tundunud aparaadi monitorilt vaadates esialgu kuigi muljetavaldav, sest eelkõige jäi meelde metstildri ärevad hüüud ja kindla mustriga tegutsemine, ilmse sooviga meid oma pesapaigast eemale meelitada."

Indrek Ilomets

***

Turismiauhinnad jagatud

Rahvusvahelisel turismipäeval toimus Tallinnas suur turismikonverents "Digitaalne suitsusaun?".

Peaminister Jüri Ratas ütles avakõnes, et nii riigi 100. sünnipäeva tähistamine kui ka möödunud aastal toimunud Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine avaldasid positiivset mõju turismile. „Paljud inimesed terves maailmas on pööranud oma pilgud meie poole ning mitmed neist on juba leidnud või loodetavasti leiavad võimaluse Eestit külastada,” sõnas Ratas ja lisas, et möödunud aastal reisiti Eestisse rohkem kui kunagi varem. Üle 6 miljoni väliskülalise jätsid möödunud aastal Eestisse hinnanguliselt poolteist miljardit eurot.

Turismitöötajate galaõhtul anti välja ka tänukirjad ja aunimetused. Teiste seas valiti esimeseks turismisaadikuks perekond Järvi, turismivirtuoosiks ettevõte Tallink, kohalikuks reisitäheks Ene Sillamaa ja reisiguruks Go Traveli nõukogu esimees Tiit Pruuli.

GO Reisiajakiri

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *