KROONIKA

Aasta parimaks reisiraamatuks valiti Hendrik Relve ja Berit Renseri teosed Indoneesiast

Kümnendat korda välja antud parima reisiraamatu tiitel läks tänavu jagamisele kahe teose vahel ning lisaks andis žürii välja ka aastate seikluse tiitli.

2017. aasta parimateks reisiraamatuteks  nimetati Hendrik Relve „Kiviaja puudutus” ja Berit Renseri „Minu Indoneesia”. Mõlemad raamatud toovad lugejateni Indoneesia eksootilised ja eripalgelised kultuurid. Aastate seikluse tiitli pälvis seitsme aasta pikkuse reisi eest Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas autoga seikleja Tarmo Tamming.

„Beriti raamat räägib kaasakiskuvalt sellest, kuidas üks vabameelne noor naine Indoneesia käskude-keeldude, rangete tavade ja silmakirjalikkuse sigrimigris hakkama sai ja kuidas seda nautis,” ütles žürii liige Tiit Pruuli.

„Eesti reisimise suur klassik Hendrik Relve lähivaade unikaalse korowai rahva ellu on uskumatult põnev etnograafiline ja looduslooline retk paika, kuhu valge mehe jalg üliharva satub,” iseloomustas Tiit Pruuli.

Kokku 2000-eurose auhinnafondi pani võitjatele välja Go Travel.

Aasta turismiajakirjanik on Agaate Antson

Reisikorraldaja Novatours valis kuuendat korda aasta turismiajakirjanikku ja seekordse auhinna pälvis Postimehe reisiportaali toimetaja Agaate Antson.

Ettevõte lähtus valiku tegemisel reisiteema erinevate tahkude kajastamisest ning põhjalikkusest. Kriteeriumiteks olid turismindusega seotud teemade valdamine, lugude ettevalmistus, esitlus ja ajakohasus. GO Reisiajakiri ühineb õnnitlejatega!

Elamusmaratonide sarja lisandub uus kepikõnni- ja käimismaraton

Elamusmaratonid on Eesti suurim kepikõnni- ja käimismaratonide sari, mis pakub osalejatele motivatsiooni liikumiseks Eesti looduses. Juunis, juulis ja augustis toimub kokku neli maratoni: 10. juunil Noarootsis, 8. juulil Lahemaal, 5. augustil Värskas ning 19. augustil esimest korda Kõrvemaal.

Maratoni täispikk distants on klassikaliselt 42 kilomeetrit, kuid valida saab ka poolpika maratoni või lühema, 10 kilomeetri pikkuse raja. Elamusretkede korraldaja Kunnar Karu on kindel, et piisava annuse elamusi saavad matkadelt nii kogenud spordihundid kui niisama pühapäevajalutajad. „Näiteks käiakse elamusmaratonil mägedesse minekuks eelsoojendust tegemas. Paljudel eestlastel on suviti plaanis vallutada Euroopa matkaradu või mäetippe – võta aga kodusel käimisdistantsil kaalukas seljakott turjale ja nii saab see hoopis teise mõõtme ning osutub enne reisi kasulikuks füüsiliseks pingutuseks.”

Piirkonnad, kus elamusmaratonid aset leiavad, on Eesti ühed väikseima asustusega paigad.

Noarootsi rajal saab nautida mereranda ja omanäolisi väikekülasid. Lahemaa maratoni märksõnadeks on jõed ja joad. Värska ümbruse trumbiks on männimetsad ja kukeseened. Kõrvemaa raja teevad eriti huvitavaks sealsele piirkonnale iseloomulikud voored ning palju järvi, kuid ka Jussi nõmm, mis augustikuus peaks olema suur ja lilla kanarbikuväli.

Vaata lähemalt SIIT

Kristel Patzig

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *