KROONIKA

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Aasta matkaja Heini Räämet: „Ma ei lähe tagasi koju, ma liigun edasi kodu poole.”

Nädalavahetusel Pärnumaal Jõulumäe Tervisespordikeskuses toimunud matkajate ja matkajuhtide kokkutulekul valiti aasta matkajaks maailmarändur Heini Räämet oma ümber maailma toimunud jalgrattamatkaga ning aasta matkategelaseks Saue Noortekeskuse matkaringi juhendaja Üllar Põld.

Aasta matkajaks valitud Heini Räämet läks 2016. aasta juulis üksi Otepäält jalgrattal ümbermaailmamatkale, läbides 486 päeva jooksul nelja kontinendi 41 riiki ja kogudes rattaga 31 765 kilomeetrit.

Koos õnnitlustega küsis GO Reisiajakiri Heini Räämetilt paar küsimust.

Kuidas tekkis mõte niisugust matka ette võtta?

2011. aastal, kui olin jalgsi läbi Euroopa rändamisega lõpusirgel, sai selgeks, et rännupisik on sees ja see rännak ei jää viimaseks. Uute variantide hulgas oli esimeseks prioriteediks sõita jalgrattaga ümber maailma. Mul oli ka paar jalutamise plaani juhuks, kui jään truuks jalgsi rändamisele. Suure maailma poole kiskus mind ka sellepärast, et Euroopa jäi väikeseks. Tahtsin rohkem näha!

Kas valitud moto „Ma ei lähe tagasi koju, ma liigun edasi kodu poole” aitas rasketel hetkedel vastu pidada?

Raskete hetkede ajal ma moto peale ei mõelnud ja need hetked tekkisid juba varem kui moto. Moto tekkis kuskil reisi keskel, kui mu käest paljud inimesed küsid, kuhu edasi sõidad. Kui olin mõne teele jääva riigi nimetanud, siis uuriti, kas pärast lähen tagasi koju. Vastasin, et ma ei lähe tagasi koju, ma liigun edasi kodu poole!

Nüüd on Heini Räämet tagasi kodumaal ja pikemat lugu aasta matkajaga saab lugeda juba veebruari ajakirjast.

***

Maailmarändurite klubis räägitakse Gröönimaast

Teisipäeval, 12. detsembril kell 18 toimub maailmarändurite klubis järjekordne üritus, seekord teemal „Elamusterohke Gröönimaa”. Jalgsimatkast Kangerlussuaq’ist Sisimuti (180 km), jäämägedest ja Gröönimaa inimeste elust räägib maailmarändur Guido Leibur.

***

93 lastegruppi said tänu Üllar Põllule matkakogemuse

Aasta matkategelane Üllar Põld viis Riigikantselei projektikonkursi „Liikumine ja loodus” raames tänavu matkama 93 lastegruppi. 139 matkapäeva jooksul läbiti 1922 matkagrupi liikme poolt umbes 3300 kilomeetrit.

Iga grupp valis Oandu-Aegviidu-Ikla või Peraküla-Aegviidu-Ähijäve matkarajal sobiva asukoha ja pikkusega rajalõigu ning läbis selle jalgsi, rattal või veesõidukiga. Valitud matka pikkused olid ühest kuni seitsme päevani.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *