KROONIKA

Go Travel innustab noori purjesportlasi

Go Travel asus toetama Sugar Sailing Teami osalemist 2013. aasta hooaja purjeregattidel, soovides sellega innustada seikluslikku meelt ning sihikindlat püüdu nihutada piire nii iseeneses kui ka meeskonnana.

Sugar Sailing Team on noortest koosnev purjemeeskond, kes on avamereregattidel eri alustel võisteldes saavutanud järjest paremaid tulemusi. 2012. aastal saadi enda käsutusse kiire sportjaht NM 38S nimega Sugar 2, millega võideti kõik suuremad regatid Eestis, sealhulgas Eesti meistrivõistlused ja ka Soome meistrivõistlused Helsingis.

Nüüdseks on Eesti meistrivõistlustelt hulk medaleid noppinud ja rahvusvahelistel tiitlivõistlustel osalenud tiim saavutanud tugeva taseme ning on vägagi arvestatav jõud ka Läänemere avamerepurjetajate seas. Eelmisel aastal oldi ORC-klassi maailmameistrivõistlustel saja alusega konkureerides lähedal koguni maailmameistritiitlile, mis küll otsustava sõidu ebaõnne tõttu käest lipsas. Kuid see tegi mehed ainult ambitsioonikamaks!

Meeskonna tänavuse hooaja eesmärke on võidelda kõige kõrgemate kohtade eest Eesti suurematel regattidel ning peaeesmärk on teha sedasama ka ORCklassi Euroopa meistrivõistlustel Rootsis Sandhamnis, kus starditakse juba ühena favoriitidest. Go Travel annab hoogu juurde, et meeskond saaks täita oma selle hooaja unistused.

Sugar Teami tulemustel saab silma peal hoida Facebookis: www.facebook.com/sugarsailing

 

Go Traveli purjeregatil näeb Pärnu purjetajate paremikku

Augusti keskel Pärnu lahel toimuval Go Traveli purjeregatil näeb võidu sõitmas kohalikku purjetamisparemikku. Võistlustules on ka Go Traveli poolt toetatav Sugar Sailing Team.

Võisteldakse nn handicap-süsteemis. See tähendab, et eri kiirusega jahid lastakse starti intervalliga, mis vastab nende kiiruse erinevusest tulenevale võistlusväärtusele. Aeglasemad jahid stardivad varem ja kiiremad hiljem. Paremusjärjestus kujuneb vastavalt sellele, kes on füüsiliselt finisˇis eespool. Selline süsteem on uudne ja põnev nii pealtvaatajatele kui ka võistlejaile endile.

Pärnu avamerepurjetamise tase on Eestis tugev. Eelmisel aastal võeti Pärnu jahtklubile Eesti meistrivõistlustel tihedas konkurentsis kaks hõbedast, üks pronksikarva ja üks kuldne medal.

GO Reisiajakiri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *