KROONIKA

MATKASPORT peab juubelit!

Kirglike matkajatena tuntud abikaasade Anneli ja Tarmo Mere poolt asutatud MATKASPORT tekkis tänu nende suurele hobile ning soovile pakkuda matkafännidest tuttavatele ja matkakorraldajatele head matkavarustust. Sel kevadel tähistab pereettevõte, mille tegemistes löövad kaasa juba ka pere järgmised põlvkonnad, 20 tegutsemisaastat! GO Reisiajakiri ühineb õnnitlejatega!

Aasta seikleja on automatkaja Tarmo Tamming!

23. märtsil kuulutati Kirjanike Majas juba üheksandat korda välja aasta seikleja tiitel. Kandidaadid olid tugevad ja sõelale jäi mitu suurt seiklust.

Põneva ja ohtliku kõlaga jalgrattareisi tegi möödunud suvel GO Reisiajakirja toimetaja Villu Zirnask, kes külastas kõiki Põhja-Kaukaasia vabariike. Jalgsimatkaja Meigo Märk matkab mööda maailma alates 2014. aasta maikuust ning lõppu veel ei paista. Ajakirjast leiate seekord loo nii Meigo kulgemisest mööda maailma kui ka Villu kogemustest Kaukaasias.

Aasta seikleja tiitel läks sel aastal Tarmo Tammingule, kes sõidab maailmas Mazda väikebussiga ringi alates 2011. aasta algusest. Ta on jõudnud selle ajaga läbida 130 000 kilomeetrit Euroopas, Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas. Kokku on külastatud 40 riiki. "Miks läksin maailmareisile, on siiamaani natuke lahtine, aga maailmas on hästi palju huvitavaid kohti, mida tahtsin näha," ütles ta tiitlit vastu võttes. Tarmo sõnul on ta palju põnevat kohanud eelkõige nendes kohtades, kuhu tavaline turist naljalt ei satu. Näiteks Aafrikas: Kongos ja Somaalias. Hirmu ei ole ta enda pikkade reisiaastate jooksul tundma pidanud. Edasiste plaanide kohta ütles Tarmo järgmist: "Aafriklased õpetasid, et ära planeeri liiga palju. Auto on praegu Buenos Aireses kämbpingus ja enne juuli algust peab koha vabastama." Seiklus jätkub! Tarmo tegemistest saab lähemalt lugeda tema huvitavast blogist: http://tarmotamming.blogspot.com.ee.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *