KROONIKA

Aasta matkajad ja matkategelane valitud

2015. aasta matkajateks valiti "Piire ületades" matkarühm ning aasta matkategelaseks GO Reisiajakirja toimetaja ja alpinist Kristjan-Erik Suurväli.

Aasta matkajad, üheksa erivajadusega inimest, võtsid vastu proovikivi ning läksid 15-päevasele seikluslikule rännakule läbi Eestimaa looduse. Üksteist toetades jõudsid nad 15 päevaga põhjarannikult Munamäe tippu. Erivajadustega matkajate gruppi juhtis matkajuht Mart Reimann.

Aasta matkategelaseks valiti Kristjan-Erik Suurväli, kes Peruus Cordillera Blanca mäestikus Tocllaraju mäel Eesti alpinistidega juhtunud õnnetuse järel koordineeris toetavat tegevust ning ainsana pääsenud alpinisti heaolu tagamist. Suurväli seadis eetika ettepoole ka oma isiklike plaanide teostamisest ning loobus osaliselt pikalt planeeritud tiputõusudest samas mäestikus, et asetada hukkunud Eesti alpinistide mälestuseks Tocllaraju mäe baaslaagrisse mälestustahvel.

Aasta matkajat ja matkategelast valiti juba 22. korda.

GO Reisiajakiri tõi rõõmu Kongo külla!

GO Reisiajakirja Aafrika erinumbris kirjutasime ehedast Aafrika elust kauges Kongo külas Põhja-Ghanas. Nüüd jõudis ajakirjanumber tänu artikli autorile Diana Tammele ka loo peategelasteni – Kongo külaelanikeni, kes sellest siirast rõõmu tundsid.

Väärikas elu kõigile

MTÜ Mondo poolt korraldatud konkursi "Väärikas elu kõigile" võitsid fotoportree Ghana tüdrukust ning artikkel Keenia tänavalaste elust.

"Võistlustel jäi silma terve komplekt väga häid töid, mis ühel või teisel tasandil tugevalt kõnetasid ja lugu jutustasid. Võidupilt pääses esile tänu oma lihtsusele, universaalsusele ja sümbolistlikule juhtmõttele," ütles üks žürii liikmetest, fotograaf Kaupo Kikkas. Kikkase sõnul väärivad tunnustust kindlasti ka mitmed teised tööd, mis pääsesid 10 parima hulka.

Novembri alguses Riigikogus parimate tööde näituse avamisel rõhutas žürii, et konkursile laekus palju tugevaid töid, kuid kaks võidutööd peegeldavad arengukoostöös vajalikku inimlikkust ning jagatud eesmärke kõige tugevamini. Konkursi võitjad – Laura Toomlaid foto- ning Karolin Kruuse artiklikategoorias – sõidavad preemiana õppereisile Ghanasse ja Keeniasse.

Konkurss toimus Euroopa Liidu arengukoostöö teemaaasta raames, et anda fotograafidele ja ajakirjanikele võimalus avardada inimeste maailmapilti, rääkida arengukoostöö teemadest ning näidata neid edusamme, mida maailm on viimaste aastakümnete jooksul saavutanud. Lisaks Eestile toimus konkurss ka Lätis, Leedus ning Slovakkias. Näitus konkursi parimatest töödest liigub Riigikogust edasi Välisministeeriumisse ning rändab seejärel erinevatesse koolidesse üle Eesti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *