Krister Kivi. Reisihullu mõtisklused pandeemia ajal

Peaaegu et võimatu on Kristeriga kokku saada – ta kõlgub kogu aeg kas lennujaama ukse vahel, on Indias „ühes üksikus kohas“ või siis kerkib täiesti ootamatult esile hoopis Indoneesias, kust ta „kohe homme juba edasi peab minema“. Mõnikord temaga kohtumine siiski õnnestub, kuigi mees peab ka tavaliselt siis üsna ruttu kuhugipoole edasi suunduma. 

Sinu kohta öeldakse küll ajakirjanik, kirjanik, reisikirjanik kui ka lihtsalt ja üldistavalt reisumees. Kui peaksid ennast ise defineerima, siis kuidas seda teeksid ja kas sõnal reisimine oleks sinu enesemääratluses suur osakaal?

Ma olen kirjutaja. Kirjutamine on enam-vähem ainus asi, mis mul välja tuleb (lisaks reisimisele). Olen üritanud neid kahte asja ühendada. President nimetas sõna vabaks, mulle on sõna olnud võimalus vabaks saada sellest geograafilisest piirangust, mille Eestisse, mitte just väga suurde riiki sündimine on tekitanud. Ma ei tea, kas see jääb alatiseks nii või kas nii jääda saab, aga siiani on reisimine mu jaoks väga stimuleeriv.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga